W czerwcu w naszej szkolnej Ekopracowni odbyły się kolejne warsztaty ekologiczne dla uczniów klas VIa, VIIb, VIIIa oraz VIIIb. ️

W czerwcu w naszej szkolnej Ekopracowni odbyły się kolejne warsztaty ekologiczne dla uczniów klas VIa, VIIb, VIIIa oraz VIIIb. ️

Uczniowie poznali tajniki gospodarki tlenowej naszej planety. W programie znalazły się także ćwiczenia związane z bilansowaniem reakcji chemicznych spalania oraz wyjaśnienie procesu fotosyntezy i oddychania komórkowego. Uczniowie mieli również szansę zobaczyć chloroplasty pod mikroskopem. Nasi wychowankowie przygotowywali własnoręcznie preparaty mikroskopowe z liści Limnofilii bezszypułkowej. Podczas obserwacji zlokalizowali:

chloroplasty odpowiedzialne za wytwarzanie cukrów oraz uwalnianie tlenu,
aparaty szparkowe umożliwiające wymianę gazową,
okrzemki, jednokomórkowe glony, które przeprowadzają fotosyntezę.

Warsztaty są częścią projektu “Ekopracownia zielone serce szkoły” finansowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

#ekopracownia #warsztatyekologiczne #ochronaśrodowiska

Więcej na Facebooku Szkoły!


© Wszystkie prawa zastrzeżone.
Skip to content