Drodzy Nauczyciele, Rodzice, Uczniowie!
Dziękujemy za dotychczasową współpracę w organizowaniu zdalnego nauczania, bardzo dobrą komunikację oraz zaangażowanie zarówno nauczycieli, rodziców jak i uczniów.
Sytuacja dla nas wszystkich jest bardzo trudna i niecodzienna. Wymaga pełnej mobilizacji i współdziałania. Zdajemy sobie sprawę, że wkładacie Państwo wiele trudu w organizację pracy dziecka w domu. Zwłaszcza teraz, kiedy wielu z Państwa łączy swoją pracę zawodową ze wsparciem dzieci w zdalnej nauce.
Doceniamy odpowiedzialne podejście uczniów, dla których ten czas jest szczególnie trudny. Pamiętajmy, że nauka na odległość jest dziś koniecznością i stanowi dla nas wszystkich wyzwanie.
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie.
Od dnia 25 marca br. (środa) w związku z nowym rozporządzeniem i decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej, nasza szkoła będzie prowadziła kształcenie na odległość, w celu realizacji podstawy programowej.
Kształcenie na odległość będzie prowadzone na podobnych zasadach, jakie zostały wypracowane przez nas wspólnie i były realizowane od 16.03.2020 r., z uwzględnieniem możliwości technicznych rodziców, uczniów i nauczycieli, z zasadami bezpiecznej i higienicznej pracy z urządzeniami elektronicznymi oraz możliwościami psychofizycznymi uczniów.
Kształcenie na odległość będzie realizowane zgodnie z dotychczasowym planem lekcji. Każdy z nauczycieli dołoży wszelkich starań, by prezentowane przez niego treści realizowały podstawę programową, jednocześnie dbając o równomierne obciążenie ucznia zajęciami / zadaniami oraz jego wszechstronny rozwój. Każdy z nas musi dostosować się do nowych wymagań wynikających z obecnej sytuacji, więc liczymy na wzajemną wyrozumiałość.
W związku z koniecznością realizowania podstawy programowej informujemy, że tak jak dotychczas, nauczyciele będą prowadzić kształcenie na odległość i kontaktować się z uczniami poprzez:
– e-dziennik używając zakładki „zadania domowe” oraz zakładki „wiadomości”,
– pocztę elektroniczną,
– stworzone grupy na komunikatorze Messenger oraz portalu społecznościowym Facebook,
– Zintegrowaną Platformę Edukacyjną dostępną pod adresem www.epodręczniki.pl
– inne kanały komunikacji elektronicznej zaproponowane przez poszczególnych nauczycieli.
Nauczyciele będą pracować z miejsca zamieszkania i pozostaną do dyspozycji uczniów zgodnie z planem lekcji. Nauczyciel będzie wskazywał źródła i materiały niezbędne do realizacji danej lekcji.
Terminy konsultacji rodziców z nauczycielem zostaną podane przez nauczyciela w zakładce „Wiadomości”.
Rozporządzenie daje nauczycielom prawo oceniania uczniów za wykonane prace, polecenia, itp. Uczniowie będą otrzymywać polecenia lub zadania do wykonania, które następnie odeślą nauczycielowi do sprawdzenia poprzez wybraną przez nauczyciela formę komunikacji np. e-mail, zakładka „wiadomości” w dzienniku elektronicznym. Nauczyciele będą oceniać nadsyłane prace.
Ocena uzyskana przez ucznia będzie wpisywana do dziennika elektronicznego. W zakładce oceny będą opisywane, przez okres kształcenia na odległość, zawsze pod kodem KnO, a w opisie pojawi się informacja za co (np. zadanie nr 1 , praca pisemna, rozwiązanie testu, itp.).
Od poszczególnych nauczycieli otrzymacie Państwo wkrótce (najpóźniej do końca tego tygodnia), informacje o sposobie odsyłania wykonanych poleceń lub rozwiązanych zadań.
W kształceniu na odległość będą realizowane w miarę możliwości, poza lekcjami obowiązkowymi z planu, zajęcia w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej.
Wychowawcy będą koordynować działania nauczycieli uczących w danej klasie oraz za pomocą dziennika elektronicznego przekazywać bieżące informacje, dotyczące nauczania zdalnego.
Koordynatorem nauczania w klasach I-IV będzie v-ce dyrektor Renata Kucharzów, a koordynatorem nauczania w klasach V-VIII będzie v-ce dyrektor Małgorzata Woźniak – Węgrzyn.
W razie potrzeby prosimy o kontaktowanie się z wychowawcą klasy lub z koordynatorami poprzez dziennik elektroniczny.
Drodzy Uczniowie!
Pamiętajcie, że nauczyciele nie chcą narzucać Wam konkretnych godzin waszej pracy. Nauczyciele pozostaną do Waszej dyspozycji uczniów zgodnie z planem lekcji, wtedy możecie zadawać pytania, dyskutować, korespondować. Ale rozumiemy także, że zazwyczaj nie tylko Wy korzystacie z komputera ale także wasze rodzeństwo, czy też inni domownicy. To Wy, zapewne w porozumieniu z rodzicami, zdecydujecie o tym w jakich godzinach przystąpicie do nauki. Pamiętajcie jednak o tym, że najlepiej uczycie się w godz. 8:00 – 14:00. Nauczyciele zadbają, by prezentowany materiał był zróżnicowany, zapewniał różne formy aktywności, uwzględniał czas na przerwę, posiłek, toaletę, itp.
WARUNKI REALIZACJI ZAJĘĆ ZDALNYCH
Prosimy rodziców o zapewnienie uczniom warunków do nauki online, w postaci komputera, laptopa, tabletu lub smartfona z dostępem do Internetu. Zadbajcie o bezpieczeństwo przesyłanych wiadomości poprzez zainstalowanie programu antywirusowego.
KONSULTACJE Z NAUCZYCIELAMI
Pamiętajcie, iż kontakt z każdym nauczycielem jest możliwy poprzez moduł WIADOMOŚCI w dzienniku elektronicznym. Ponadto, wiele platform, z których nauczyciele będą korzystać podczas nauczania zdalnego daje możliwość interakcji, komentowania, zostawiania wiadomości.
W zakładce “Zdalne nauczanie” na stronie szkoły publikujemy informacje z ogólnymi wskazówkami:
Z wyrazami szacunku – Roman Kuziak
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Chobieni
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie.
W czasie zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych uczniowie Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Chobieni mogą realizować zajęcia dydaktyczne w formie nauczania zdalnego przy wykorzystaniu dziennika elektronicznego.
Nauczyciele będą przekazywać bieżące informację dotyczące nauczania zdalnego za pomocą dziennika elektronicznego w zakładce „Zadania domowe” lub poprzez wiadomości.
Nauczanie zdalne będzie realizowane wg następujących zasad:
Treści i materiały do wykonania przez uczniów w domu, będą zamieszczane przez nauczycieli zgodnie z tygodniowym planem danej klasy.
Klasy I-III.
Wychowawcy klas za pośrednictwem dziennika elektronicznego („Zadania domowe” lub poprzez wiadomości) będą przekazywać informację, jakie zagadnienia wynikające z planu nauczania powinno dziecko zrealizować w ramach nauczania w domu, najlepiej pod nadzorem rodziców. Informacja będzie na przykład dotyczyć tego, jakie fragmenty podręcznika lub strony ćwiczeń powinno dziecko wypełnić lub przeczytać pod nadzorem rodzica.
Klasy IV –VIII.
Nauczyciele poszczególnych przedmiotów za pośrednictwem dziennika elektronicznego („Zadania domowe” lub poprzez wiadomości) będą przekazywać informację, polecenia i zadania do wykonania przez uczniów w domu. Sposób wykonania poleceń, termin przesłania wykonanych prac oraz adres mailowy, na który należy przesłać wykonane prace, zadania, prezentacje, itp. będą ściśle określone przez nauczyciela przedmiotu.
Wychowawcy będą koordynować działania nauczycieli uczących w danej klasie oraz za pomocą dziennika elektronicznego przekazywać bieżące informację dotyczące nauczania zdalnego.
Uczniowie są zobowiązani do regularnego zapoznawania się z treściami przesyłanymi przez nauczycieli i wychowawców poprzez dziennik elektroniczny („Zadania domowe” lub poprzez wiadomości) i systematycznego wykonywania zadań przesyłanych przez nauczycieli.
Rodzice są proszeni do regularnego przeglądania informacji zamieszczonych przez nauczycieli w dzienniku elektronicznym. Prosimy rodziców o nadzór nad wykonywaniem powierzonych uczniom zadań i poleceń oraz o bieżącą współpracę z wychowawcą.
Na stronie internetowej szkoły, uruchomiona będzie zakładka Nauczanie zdalne, w której będą publikowane istotne informacje dotyczące e-learningu prowadzonego w naszej szkole w czasie zawieszenia zajęć lekcyjnych.
Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl zostały udostępnione e-materiały do wykorzystania przez nauczycieli lub do samodzielnej nauki przez uczniów. Epodręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych.
Pozdrawiam
Roman Kuziak
Dyrektor Szkoły Podstawowej
im. Bohaterów Westerplatte w Chobieni
KONSULTACJE Z PSYCHOLOGIEM SZKOLNYM
Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele!
Zachęcamy do porad i konsultacji z psychologiem szkolnym
w ramach udzielania pomocy psychologiczno – pedagogicznej.
Osoby potrzebujące porady, rozmowy, wsparcia proszone są o kontakt poprzez e-mail:
PSYCHOLOG SZKOLNY: wszuszfalaksp@gmail.com
oraz we wtorki i czwartki
w godz. 9:00 – 10:00
pod numerem telefonu:
podanym w wiadomości wysłanej do Wszystkich przez dziennik elektroniczny.
Pozostajemy do Państwa dyspozycji i pozdrawiamy.