Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 2017/2018

I znów mamy wrzesień, a jeszcze nie tak dawno zebraliśmy się, by podsumować pewien okres naszego życia, podziękować, pożegnać się z absolwentami… Dziś po dwumiesięcznej przerwie, opaleni, wypoczęci i zrelaksowani rozpoczynamy nowy rok szkolny. Kolejny rok nauki i ciężkiej pracy podczas zdobywania wiedzy i nowych doświadczeń. Kolejny rok poznawania otaczającego nas świata, rozwijania zainteresowań, poszukiwania dalszej drogi rozwoju. Jednak nieco inny, bowiem przynoszący pewne zmiany programowe i organizacyjne. Mamy nadzieję, że będzie to rok udany i owocny dla wszystkich.

Niestety był taki wrzesień, kiedy klasy nie doczekały się uczniów. 1 września 1939 roku rozpoczęła się II wojna światowa. Nie zapominamy o tych, którzy w tamtym okresie oddali życie za ojczyznę, bronili honoru Polski, wpisali się w karty naszej historii wielkością i sławą. To dzięki nim możemy żyć w pokoju.
Symbolem polskiej walki we wrześniu 1939 roku stało się Westerplatte, a bohaterzy tych wrześniowych dni, żołnierze z Westerplatte są patronami naszej szkoły. Walczyli z zaciekłością, pomimo przytłaczającej przewagi wroga, okrążeni i osamotnieni odpierali kolejne szturmy. Był to niewątpliwie przykład wspaniałego męstwa i waleczności. Wyrazem naszego hołdu, pamięci i głębokiej wdzięczności bohaterom wojny było złożenie kwiatów pod obeliskiem Bohaterów Westerplatte, zapalenie zniczy oraz minuta ciszy.

Na naszą uroczystość przybyło wielu znakomitych gości wśród których znaleźli się rodzice, duchowni z okolicznych parafii, władze gminy, radni gminni i powiatowi, dyrektorzy instytucji oraz przedstawiciele jednostek współpracujących ze szkołą.
Oficjalnego  rozpoczęcia nowego roku szkolnego dokonał Pan Dyrektor, mgr inż. Roman Kuziak, który przedstawił też organizację pracy szkoły i prace remontowe oraz inwestycje zrealizowane w czasie wakacji.
Z dniem 01 września 2017r. Zespół Szkół w Chobieni, zgodnie z wprowadzaną reformą oświaty, zostaje przekształcony w Szkołę Podstawową im. Boh. Westerplatte z oddziałami gimnazjum. W Szkole Podstawowej będzie funkcjonowało 13 oddziałów klas I-VII oraz 2 oddziały klas II i III gimnazjum. Do naszej szkoły będzie uczęszczało 271 uczniów.

W nowy rok szkolny wkraczamy pełni energii oraz zapału a wszystkim uczniom i pracownikom życzymy wielu sukcesów.

 


© Wszystkie prawa zastrzeżone.
Skip to content