Informacje dla rodziców dotyczące wyjazdu dzieci na zieloną szkołę w Dźwirzynie

Zbiórka w Rynku w Chobieni  21 września 2017 o  godz.8:00

Wyjazd ok. godz.8:30

Powrót 4 października 2017 – wyjazd z Dźwirzyna ok. 8:30 – 9:00, przyjazd do Chobieni ok.15:30 – 16:00.

Informacje kontaktowe

Hotele Gorzelanny – Ośrodek Gród Piastów
78-131 Dźwirzyno, ul. Janka Krasickiego 42
Dane GPS: 54.151829, 15.3964653

TEL./FAX +48 (94) 358 50 05
TEL.KOM. +48 661 404 873
+48 517 847 805

Drodzy Rodzie!
Zielona szkoła to wspaniała przygoda dla dzieci i czas kiedy mogą wykazać się swoją samodzielnością.

Dzieci jadą na zieloną szkołę ze swoimi przyjaciółmi i kolegami z klasy, znajdują się pod fachową opieką swojego wychowawcy oraz dobrze przygotowanych opiekunów.

Porady dla rodziców

  • Dobrze jeśli dziecko bierze udział w pakowaniu, dzięki temu będzie wiedziało co ze sobą ma na turnusie. Ważne żeby ubrania i buty były wygodne
  • Podpisz ubrania, szczególnie jeśli są nowe (często zdarza się, że dzieci wypierają się swoich rzeczy, bo nie zdążyły się do nich przyzwyczaić)
  • Dopasuj wielkość bagażu do ilości dni na zielonej szkole, spakuj tylko niezbędne rzeczy. Dziecku będzie łatwiej odnaleźć potrzebne rzeczy gdy nie będzie ich zbyt dużo. Bagażu powinno być tyle, by dziecko samo mogło go przenieść.
  • Najmłodszym dzieciom warto spakować podstawową odzież (bieliznę, koszulkę) w podpisane woreczki, osobno na każdy dzień tygodnia, dzięki czemu nie będzie kłopotu z porannym ubieraniem się. Warto też naszykować dziecku worek na brudne ubrania, żeby nie mieszały się z czystymi.
  • Jeśli dziecko przyjmuje leki zapakuj odpowiednią ilość i szczegółowo opisz sposób podawania- przekaż informację wychowawcy
  • Przed wyjazdem nie dawaj dziecku do jedzenia ciężkostrawnych potraw. Jeśli dziecko cierpi na chorobę lokomocyjną odpowiednio wcześniej podaj mu lek oraz zaopatrz w chusteczki higieniczne oraz worek foliowy na wszelki wypadek.
  • Nie dawaj dziecku na drogę słodyczy ,chipsów i gazowanych napoi .
  • Jeśli dziecko zabiera telefon komórkowy prosimy o telefonowanie w ustalonych godzinach, które poda Państwu wychowawca. Ciągłe telefony od rodziców zakłócają prowadzenie zajęć, a u wrażliwych i tęskniących dzieci powodują, że dziecko, które udało się zabawić i zainteresować zajęciami, przypomina sobie o domu i rodzicach i na nowo zaczyna tęsknić.

Nie zabieramy na zielona szkołę (lub bierzemy na własną odpowiedzialność):

  • wartościowego sprzętu np: mp3, mp4, gameboye, laptopy, cenne aparaty fotograficzne, kamery video, smartfony itp.,
  • nadmiernej ilości gotówki.

© Wszystkie prawa zastrzeżone.
Skip to content