Złoto i Puchar Rady Regentów w XXIV Międzynarodowym Turnieju Karate „Rada Regentów” w Zawadzkiem

W dniu 24 lutego 2018 r., 380 zawodników z 31 klubów, w tym siedem klubów zagranicznych z Czech i ze Słowacji, przystąpiło do rywalizacji w XXIV Międzynarodowym Turnieju Karate „Rada Regentów” w Zawadzkiem (woj. opolskie).  Zawody przeprowadzono w kategoriach wiekowych: dzieci od 7 lat, młodzików 12-13 lat, kadetów 14-15 lat, juniorów 16-17 lat i seniorów +18.  Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach kata indywidualnym i drużynowym oraz  kumite czyli walce sportowej. Zmagania trwały 9 godzin – rozegrano 73 konkurencje.

Bardzo duży sukces odniósł uczeń Gimnazjum w Chobieni i zawodnik  Klubu Karate Goju Ryu SHUSEIKAN Chobienia –  Mateusz Kuziak, który wywalczył Puchar Rady Regentów i złoty medal w konkurencji kumite indywidualne kadetów 14-15 lat – w kategorii wagowej do 52 kg.

Mateusz przystąpił również, z sukcesem, do rywalizacji w „starszej” kategorii wiekowej (z juniorami)  i wyższej wagowo. Po trudnych i zaciętych walkach zdobył dodatkowo trzecie miejsce i brązowy medal, w konkurencji kumite indywidualne juniorów 16-17 lat – w wadze do 61 kg. Za ten podwójny sukces należą mu się słowa uznania.

 


© Wszystkie prawa zastrzeżone.
Skip to content