ŚWIĘTO NARODOWE TRZECIEGO MAJA W SZKOLE W CHOBIENI

27 kwietnia w Szkole Podstawowej w Chobieni odbyła się uroczystość związana ze Świętem Narodowym Trzeciego Maja. W związku z tym   świętem, uczniowie klasy czwartej „a” i szóstej „b” przygotowali uroczystą akademię upamiętniającą rocznicę uchwalenia Konstytucji w roku 1791.

Uczniowie wszystkich klas, nauczyciele oraz zaproszeni goście, mogli obejrzeć i wysłuchać deklamacji utworów poetyckich nawiązujących do naszej historii, burzliwych wydarzeń prowadzących do uchwalenia konstytucji i wynikających z tego konsekwencji. Recytacja utworów poetyckich była uzupełniana przez prowadzącego montaż narratora w osobie Magdaleny Płaskoń, która odczytywała zdania informujące słuchaczy o przebiegu wydarzeń sprzed 227 lat.

W montażu uczestniczył również chór szkolny, który wykonał utwory o treści patriotycznej, doskonale nawiązujące do tematu akademii.

Akademia przygotowana została przez nauczycieli – wychowawców obu wymienionych wyżej klas, pani Doroty Drak i pana Jacka Zająca, a oprawę muzyczną przygotował nauczyciel muzyki, pan Ireneusz Wojdyło.


© Wszystkie prawa zastrzeżone.
Skip to content