MEGAMISJA

MEGAMISJA W NASZEJ SZKOLE!

Jesteśmy MEGA!!! Przekonujemy się o tym za każdym razem, kiedy zabieramy się do pracy, by pomóc bliźniakom – Kubie i Julce w złapaniu Psotnika – sztucznej inteligencji stworzonej przez naszych bohaterów w cyfrowym laboratorium.

Od września 2018 r. nasza szkoła jest uczestnikiem programu „MegaMisja”, którego organizatorem jest Fundacja ORANGE. Jest on skierowany do uczniów edukacji wczesnoszkolnej oraz świetlic.

W wyniku rekrutacji, jeszcze przed wakacjami, uczniom naszej szkoły udało się dostać do nowej edycji programu. Podczas zajęć odbywających się w naszych klasach, dzieci poznają zasady bezpiecznego i rozsądnego korzystania z nowych technologii, prezentowania swojej osoby w internecie oraz w nowym otoczeniu, uczą się jak chronić swoją prywatność. Poprzez zabawę i z wykorzystaniem mediów poznają świat i rozwijają swoje pasje. Uczą się unikać niebezpieczeństw w sieci, przestrzegać praw autorskich, tworzyć i obrabiać proste grafiki, dźwięki i filmy. Wykonują zadania, za które nasza szkoła otrzymuje punkty
i nagrody. Program wprowadza uczniów w świat technologii, uczy współpracy w grupie, kulturalnego prowadzenia dyskusji i sprawnej komunikacji. A wszystko to oparte jest na grze edukacyjnej, która jest dla dzieci wielką przygodą!

Udział w MegaMisji to szansa na to, by nasi najmłodsi uczniowie stali się bezpiecznymi i świadomymi użytkownikami multimediów, by wiedzieli gdzie szukać informacji, jak odróżniać informacje prawdziwe od fałszywych, by nie bali się pytać i umieli weryfikować wiadomości pozyskane z różnych źródeł. Bardzo ważnym założeniem programu jest również podnoszenie kompetencji cyfrowych nauczycieli i wychowawców edukacji wczesnoszkolnej oraz świetlic. Przystąpienie naszej szkoły do MegaMisji to szansa, by klasy I-III SP w Chobieni już na zawsze zaprzyjaźniły się z Julką, Kubą i Psotnikiem.

Uczniowie właśnie zakończyli realizację pierwszego etapu programu
i rozpoczynają spotkania w ramach drugiego bloku. Ponadto w ramach spotkań z MegaMisją wzięliśmy również udział w odbywającym się w październiku Europejskim Tygodniu Kodowania CODEWEEK. Relacje z prowadzonych zajęć można śledzić na stronie Fundacji ORANGE: https://platforma.megamisja.pl/swietlica/profil/891 oraz na stronie Europejskiego Tygodnia Kodowania: https://codeweek.eu/view/204569/zakodowana-wyprawa .


© Wszystkie prawa zastrzeżone.
Skip to content