SPOTKANIE Z PSZCZELARZAMI

Choć za oknami chłód, to w naszej szkole zrobiło się radośnie, kolorowo, słodko
i bardzo przyjemnie! A wszystko to za sprawą gości, którzy w pewną jesienną środę przybyli, by przybliżyć uczniom klas trzecich tajniki pracy pszczelarzy i życia pracowitych pszczół.

To właśnie 14 listopada br. przedstawiciele Koła Pszczelarzy w Rudnej w bardzo ciekawy sposób zapoznali dzieci z wieloma informacjami dotyczącymi ich codziennej pracy, która stała się ich prawdziwą pasją! Tej pasji poświęcają cały swój czas. Goście, wykorzystując zarówno tradycyjne modele, jak i nowoczesne technologie, zaprezentowali uczniom cykl życia pszczoły, proces wytwarzania miodu, zapoznali najmłodszych
z ciekawostkami przyrodniczymi dotyczącymi tych pracowitych i bardzo pożytecznych owadów. Wielką radość sprawiła dzieciom także możliwość uformowania własnej świecy oraz obserwacja procesu wytwarzania okolicznościowych świeczek z pszczelego wosku. Na oczach uczniów przedstawicielka Koła rozpuszczała wosk i wlewała go do silikonowych form, byśmy już po chwili mogli wspólnie podziwiać piękne kształty róż, choinek
i pszczółek. Na zakończenie zajęć dzieci mogły przymierzyć strój pszczelarza oraz obdarowane zostały pamiątkowymi zestawami – upominkami, w których znajdowały się słoiczek miodu, pyłek kwiatowy oraz piękna świeczka.

W imieniu Dyrekcji naszej szkoły składamy serdeczne podziękowania przedstawicielom Koła Pszczelarzy w Rudnej za poprowadzenie tej niezwykle ciekawej lekcji przyrodniczej. To były wyjątkowe i bardzo pouczające zajęcia. Mamy nadzieję, że to nie ostatnie spotkanie z pszczelarzami – specjalistami, którym zawdzięczamy tak wiele!


© Wszystkie prawa zastrzeżone.
Skip to content