VII Otwarty Mikołajkowy Turniej Karate Goju Ryu „CHOBIENIA CUP 2018”

1 grudnia (sobota) 2018 r. w  Hali Centrum Rehabilitacji  przy Szkole Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Chobieni został rozegrany VII Mikołajkowy Turniej Karate „CHOBIENIA CUP 2018”. Organizatorami turnieju byli: Karate Goju Ryu Shuseikan Poland,  Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Chobieni i Gmina Rudna. Bardzo duży udział w organizacji turnieju, mieli rodzice zawodników i zarząd chobieńskiego Klubu Karate Goju Ryu Shuseikan.

Zbliżający się termin 6. grudnia, sprawił że na zawodach pojawił się Święty Mikołaj z workiem prezentów dla wszystkich zawodników naszego Turnieju. Uczestnicy byli bardzo szczęśliwi z tej nieoczekiwanej wizyty.

W turnieju brało udział 180 zawodników i zawodniczek, startujących w 76 konkurencjach. Uczestnikami były dzieci w wieku od przedszkola do rocznika 2005. Najmłodszy zawodnik za trzy miesiące osiągnie wiek 3 lat. W turnieju starowało wiele klubów karate min.:  Jinkaku Kansei Rogoszcz, Budokan Wrocław, Arashi Legnica, Arawashi Siechnice oraz Kluby Karate Goju Ryu Shuseikan z Rudnej, Ścinawy, Chobieni, Lubina, Wołowa i Orzeszkowa. Zawody stały na wysokim poziomie sportowym.

O godz. 10:00 rozpoczęła się rywalizacja w  konkurencjach: tor przeszkód, kata, kihon, a od godz. 11:30 rozgrywano konkurencje fantom i najbardziej widowiskowe –  kumie, czyli walki miedzy młodymi zawodnikami. Zawody przebiegły bardzo sprawnie, obyło się bez kontuzji i urazów. W trakcie turnieju panowała świetna, mikołajkowo – świąteczna atmosfera, a rywalizacja była zdrowa i odbywała się w duchu fair play.

Należy zaznaczyć, że zawody sędziowali sędziowie licencjonowani przez Polską Unię Karate, a turniej prowadzono wg  przepisów WKF.

Zapraszamy za rok, na kolejną VIII edycję Mikołajkowego Turniej Karate Goju Ryu w Chobieni.


© Wszystkie prawa zastrzeżone.
Skip to content