ORSZAK TRZECH KRÓLI

Orszak Trzech Króli 2019 to już historia

Tegoroczny Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami 752 miejscowości w Polsce i 22 na świecie. Jedną z nich, już po raz piąty, była Chobienia. To chrześcijańskie wydarzenie wystawiania jasełek w przestrzeni publicznej oparte było w tym roku na nauczaniu świętego Jana Pawła II.  W bieżącym roku wyruszyliśmy pod hasłem „Odnowi oblicze ziemi”. Orszak Trzech Króli w Chobieni to  inicjatywa działania wspólnoty lokalnej społeczności. Rodziny, parafia, szkoła, przedszkole, ośrodek kultury, strażacy, nauczyciele, sąsiedzi, sołectwa, dzieci, młodzież i seniorzy – zwykli ludzie tworzą to niezwykłe przedstawienie. Warto podkreślić, że uczestniczymy w tym wydarzeniu już po raz piąty. Zaangażowanie nauczycieli oraz uczniów naszej szkoły znajduje odzwierciedlenie w przygotowaniu scenariusza, dekoracji oraz obsadzie mansjonów.

W bieżącym roku, na naszej drodze, w scenerii chobieńskiego zamku, spotkaliśmy nienawistnego Heroda, który próbował nas zatrzymać w swoim pełnym pychy, złości  i zazdrości pałacu. Tam odmiana oblicza kojarzy się jedynie ze zmianami powierzchownymi. Aktorami w tej scenie byli uczniowie gimnazjum i klasy 7 oraz absolwenci. Później mijaliśmy Gospodę, gdzie  aktorzy „Teatru na końcu świata” namawiali nas do życia w moralnym bałaganie. Jak co roku, byliśmy świadkami Walki dobra ze złem, aby po zwycięstwie Aniołów wraz z pasterzami przejść Bramą do Nieba i udać się z pokłonem do ubogiej Stajenki. Tutaj role również zostały obsadzone przez naszych uczniów, których odnaleźliśmy też w roli pasterzy.


© Wszystkie prawa zastrzeżone.
Skip to content