WYCIECZKA DO CENTRUM NAUKI

24 maja 2019r. uczniowie klas pierwszych i drugich odwiedzili Centrum Nauki Keplera w Zielonej Górze.

Pierwszym punktem programu wycieczki było nowoczesne Centrum Przyrodnicze. Każdy uczeń brał tam udział w jednym z dwóch zajęć dedykowanych. Wesoła zabawa w piratów rozwiązujących zadania przyrodnicze czekała na dzieci na zajęciach „ W poszukiwaniu skarbów”. Podczas zajęć     pt. ”Pamiętaj chemiku młody”   uczniowie okazję samodzielnie wykonywać bezpieczne i proste doświadczenia chemiczne pod okiem prowadzących. Przekonali się, że chemia jest ciekawa i towarzyszy nam każdego dnia.

Niezwykle ciekawym doświadczeniem było zwiedzanie Centrum Przyrodniczego. Tam w sali interaktywnych stanowisk dzieci dokonywały wielu eksperymentów z różnych dziedzin nauki. Prawdziwa nauka przez zabawę.

Drugim punktem programu była wizyta w Planetarium Wenus będącego częścią Centrum Nauki. Siedząc w wygodnych fotelach uczniowie uczestniczyli w pokazie edukacyjnym z komentarzem na żywo oraz obejrzeli film, który w prosty i przezabawny sposób przedstawił budowę Układu Słonecznego.

Był to wspaniale spędzony dzień. Wszyscy uczestnicy wycieczki wrócili do domu w doskonałych humorach i bogatsi o nowe doświadczenia.

dav
dav
dav
dav
dav
dav
dav
dav
dav

dav

dav
dav
dav
dav
dav
dav
dav
dav
dav

© Wszystkie prawa zastrzeżone.
Skip to content