MEGAMISJA – PODSUMOWANIE ROKU 2018/2019

MEGA zabawa, MEGA przygody – MISJAMISJA W NASZEJ SZKOLE!

Od września 2018 r. nasza szkoła jest uczestnikiem programu „MegaMisja”, którego organizatorem jest Fundacja ORANGE. Jest on skierowany do uczniów edukacji wczesnoszkolnej oraz świetlic.

Udział w MegaMisji to szansa na to, by nasi najmłodsi uczniowie stali się bezpiecznymi i świadomymi użytkownikami multimediów, by wiedzieli gdzie szukać informacji, jak odróżniać informacje prawdziwe od fałszywych, by nie bali się pytać i umieli weryfikować wiadomości pozyskane z różnych źródeł. Bardzo ważnym założeniem programu jest również podnoszenie kompetencji cyfrowych nauczycieli i wychowawców edukacji wczesnoszkolnej oraz świetlic. Przystąpienie naszej szkoły do MegaMisji to szansa, by klasy I-III SP w Chobieni już na zawsze zaprzyjaźniły się z Julką, Kubą i Psotnikiem – bohaterami programu.

Kończący się właśnie rok szkolny obfitował w wiele ciekawych spotkań i zajęć, które uczniowie realizowali z wielką radością i zaangażowaniem! W ramach spotkań z MegaMisją, w bieżącym roku szkolnym zrealizowaliśmy łącznie 27 godzin spotkań z bliźniętami i niesfornym Psotnikiem, podjęliśmy tyle samo wyzwań, które wzbogacały naszą wiedzę, uczyły bezpiecznych zachowań w sieci oraz kształtowały nasze postawy w zakresie relacji rówieśniczych. W minionym roku wzięliśmy również udział w odbywającym się w październiku Europejskim Tygodniu Kodowania CODEWEEK 2018 oraz międzyszkolnej wymianie kartek bożonarodzeniowych z innymi uczestnikami MegaMisji z całej Polski. Zdaliśmy 27 relacji z wykonanych zadań, zrobiliśmy mnóstwo zdjęć i nakręciliśmy wiele ciekawych, pouczających filmów.

Dodatkową motywacją dla naszych działań była możliwość zdobycia punktów oraz cennych nagród, w które nasza szkoła była w tym czasie regularnie doposażana – wśród nich znalazły się dwa tablety, kreatywne zestawy plastyczne, zestaw audiobooków, gier planszowych i wielu ciekawych książek, z których korzystają wszyscy nasi uczniowie.

Zachęcamy do śledzenia relacji z naszych zajęć na stronie Fundacji ORANGE: https://platforma.megamisja.pl/katalog-relacji/891 . Życzymy udanego wypoczynku podczas zasłużonych wakacji, a uczniów zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych spotkaniach z MegaMisją, które już od września będą prowadzone w naszej szkole.


© Wszystkie prawa zastrzeżone.
Skip to content