ANDRZEJKI KLAS I-III

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

Dnia 27.11.2019 roku uczniowie klas I-III bawili się na się na zabawie andrzejkowej, która przebiegała w atmosferze wróżb i magii. Uczniowie zapoznali się tradycjami i historią powstania tego święta. Następnie wróżbom, przepowiedniom  i konkursom nie było końca. Nie zabrakło  ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, rzucania grosika na szczęście do miski pełnej wody, tańca z balonikami i krzesełkami.

Zabawę uświetniły przeboje muzyczne, do których rytmów  tańczyły i bawiły się  wszystkie dzieci. Całość spotkania umilił przepyszny, słodki poczęstunek. Radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny  andrzejkowy bal. Dzieci  wróciły do  szkoły zadowolone i pełne wiary, że spełni im się to, co wywróżyły sobie tego magicznego dnia.


© Wszystkie prawa zastrzeżone.
Skip to content