CYFROWA I NOWOCZESNA SZKOŁA W GMINIE RUDNA

,,Cyfrowa i nowoczesna szkoła w Gminie Rudna’’

W ramach środków jakie Gmina Rudna otrzymała w formie darowizny od KGHM Polska Miedź S.A na realizację projektu ,,Cyfrowa i nowoczesna szkoła w Gminie Rudna” Szkoła Podstawowa  im. Bohaterów Westerplatte w Chobieni  zakupiła  i doposażyła placówkę na kwotę 202 752,77 zł..  , w tym 200 000,00 zł to kwota darowizny, natomiast 2 752,77 środki własne placówki. Z posiadanych środków szkoła zakupiła;

W ramach środków jakie Gmina Rudna otrzymała w formie darowizny od KGHM Polska Miedź S.A na realizację projektu ,,Cyfrowa i nowoczesna szkoła w Gminie Rudna” Szkoła Podstawowa  im. Bohaterów Westerplatte w Chobieni  zakupiła  i doposażyła placówkę na kwotę 202 752,77 zł..  , w tym 200 000,00 zł to kwota darowizny, natomiast 2 702,77 środki własne placówki. Z posiadanych środków szkoła zakupiła;

  1. Dziewięć  interaktywnych monitorów dotykowych I3 TOUCH EX75 o przekątnej ekranu 75” z wbudowanym komputerem OPS  I5-7200U i oprogramowaniem  o łącznej wartości   112 500,00 zł.  Monitory interaktywne zostały zamontowane we wszystkich klasach edukacji wczesnoszkolnej oraz w klasopracowni fizyki, języka polskiego oraz matematyki.
  2. Cztery projektory ultra krótkoogniskowe EPSON EB-680 o łącznej wartości; 17 596,00 zł.  Zakupione projektory posiadają wysokie parametry techniczne , więc wpłyną na jakość wyświetlanych informacji dla uczniów.
  3. Cztery zestawy robotów edukacyjnych Makeblock przeznaczone do nauki programowania na poziomie szkoły podstawowej na zajęcia z robotyki o łącznej wartości: 14 143,77 zł. Zajęcia z robotyki to  szansa na kształcenie twórczego myślenia oraz wyobraźni przestrzennej, które pozwalają lepiej zrozumieć świat przedmiotów ścisłych.
  4. Sprzęt audio ( słuchawki z mikrofonem do pracowni językowych, radioodtwarzacze CD (boombox), mobilna kolumna, zestaw mikrofonów bezprzewodowych)  o łącznej wartości:  31 630,00 zł.

Słuchawki z mikrofonem w ilości 50 szt. umieszczone zostały w dwóch klasopracowniach języka angielskiego po 25 szt. Jest to funkcjonalne narzędzie pracy z uczniami ,które pozwala na skuteczną komunikację i sprawdzanie poprawności wypowiedzi ucznia  podczas lekcji.

Szkoła Podstawowa w Chobieni  zakupiła także osiem radioodtwarzaczy CD (boombox ). Sześć zostało przekazanych do klas I-III edukacji wczesnoszkolnej oraz dwa umieszczono klasopracowniach językowych, które będą docelowo wykorzystywane  podczas  egzaminów  klas  ósmych.

Doposażono placówkę również w kolumnę mobilną wraz z mikrofonami do wykorzystania jako sprzęt nagłaśniający podczas spotkań z rodzicami, uroczystościach szkolnych,  przedstawieniach czy wystąpieniach uczniów.

  1. Sprzęt i pomoce dydaktyczne do pracowni chemiczno – fizycznej o łacznej                                 wartości 26 833,00 zł .

Samodzielne wykonywanie doświadczeń lub ich aktywna obserwacja to bardzo efektywny, a zarazem najbardziej atrakcyjny dla uczniów sposób nauczania.

Sprzęt i pomoce dydaktyczne zakupione w ramach projektu ,, Cyfrowa i nowoczesna szkoła w Gminie Rudna’’ w znacznym stopniu usprawnią realizację treści nauczania zawartych w podstawie programowej kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej. 

Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań w szkole zapewni atrakcyjność zajęć i lepsze efekty pracy ucznia. Wykorzystanie pomocy dydaktycznych pozwoli na prezentowanie treści kształcenia w bardziej interesujący sposób,  a tym samym, na wielozmysłowe odbieranie przez uczniów treści prezentowanych przez nauczyciela.

Liczymy, że dzięki temu ułatwimy uczniom rozumienie pojęć i tematów abstrakcyjnych, umożliwiając im naukę na konkretnych przykładach, co pozwoli na zwiększenie ich kreatywności oraz motywacji.


© Wszystkie prawa zastrzeżone.
Skip to content