SPRAWOZDANIE Z II MODUŁU CZYTAM Z KLASĄ „LEKTURKI SPOD CHMURKI”

Uczniowie klasy II a i II b ze Szkoły Podstawowej w Chobieni zakończyli zimowy II moduł międzynarodowego projektu edukacyjnego: Czytam z klasą – Lekturki spod chmurki.

Wybraliśmy lektury „Zaczarowana zagroda” Cz.Centkiewicza oraz „Królowa Śniegu” Ch. H. Andersena. Przenieśliśmy się do krainy wiecznych lodów, a to za sprawą omawianych lektur. Oglądaliśmy zwierzęta zamieszkujące Antarktydę i zdziwiliśmy się bardzo, że nie ma na niej polarnych niedźwiedzi. Uzupełniliśmy swoje lekturniki i dokonaliśmy opisu Elegancika. Poznaliśmy wiele ciekawych wiadomości o tych niesamowitych ptakach nielotach. Z wielkim zaciekawieniem czytaliśmy przygody Kaja i Gerdy. Wykonaliśmy również prace plastyczne związane z tematyką baśni, które zostały zaprezentowane w naszych klasach.

Powstały też kolorowe plakaty zachęcające innych do przeczytania omawianych przez nas książek. Można je podziwiać przed biblioteką szkolną.

Kolejnym zadaniem było wykonanie eko-bałwanków. Do wykonania naszych bałwanków wykorzystaliśmy różnorodne odpady segregowane: butelki plastikowe, styropian, skarpetki, watę, włóczkę, nakrętki plastikowe, talerzyki papierowe, kolorowy papier, reklamówki, gazety.

 Przyozdobiliśmy naszą klasę w zimową szatę. Nasze drzewo pokryło się płatkami śniegu. Pod nim znalazły się wcześniej wykonane eko – bałwanki. Wykonaliśmy też rysunki przedstawiające krajobraz zimowy. Nasza klasa stała się zimową i baśniową krainą, do której chętnie wracamy każdego dnia.

Na korytarzu przy klasie znalazł swoje miejsce regał, na którym pojawiły się różne książki zebrane przez uczniów. Wybrane pozycje można było zabierać do domu i czytać do woli. W ten sposób zorganizowaliśmy akcję bookcrossingową “Odśnieżamy książki z chmurką Tosią”. W kolejnym zadaniu wyruszyliśmy w podróż z wyżej wspomnianą chmurką Tosią, słuchając opowiadania pt. “Mała chmurka w krainie śniegu”. Obejrzeliśmy filmy edukacyjne „Efekt cieplarniany” oraz „Potężne lodowce pękają przed kamerą”. Omówiliśmy zagadnienie efektu cieplarnianego i jego wpływu na topnienie lodowców oraz zmniejszenie opadów śniegu. Rozmawialiśmy o tym, co możemy zrobić, aby ochronić środowisko. Całą ekologiczną część projektu zakończyło „wyturlanie bałwana”. Zadanie to wywołało w nas wiele emocji.


© Wszystkie prawa zastrzeżone.
Skip to content