KONKURS “BIOLOGICZNE ŁAMIGŁÓWKI” – REGULAMIN

KONKURS   

„BIOLOGICZNE ŁAMIGŁÓWKI”

Regulamin konkursu

1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV – VIII Szkoły Podstawowej w Chobieni 2. Jest to konkurs długoterminowy, trwa od kwietnia do maja 2021r.
3. Co tydzień, w każdy piątek na stronie szkoły oraz na Teams ukazywać się będą zestawy zadań w trzech kategoriach wiekowych – dla uczniów klas IV; V -VI oraz dla uczniów klas VII-VIII. 4. Na rozwiązanie zadań uczestnik ma 5 dni, co oznacza, że odpowiedź na aktualny zestaw pytań musi zostać wysłana najpóźniej w środę. Po tym czasie odpowiedzi nie będą już przyjmowane.
5. Zadania będą ukazywać się przez 7 tygodni. Odpowiadać można na nie wysyłając odpowiedzi na pocztę elektroniczną biologia020@wp.pl lub na Teams 6. W każdym tygodniu uczestnicy zbierają punkty za rozwiązane zestawy zadań. Uczniowie dostają odpowiedź zwrotną o poprawności wykonania zadania i ilości uzyskanych punktów.
7. Klucze odpowiedzi nie będą publikowane, ale w razie potrzeby można skorzystać z konsultacji, które naprowadzą na właściwe rozwiązanie.
8. Po 7 tygodniach i udzieleniu odpowiedzi na 7 zestawów pytań, 10 uczniów z każdej kategorii, którzy w I etapie uzyskali najwięcej punktów, zostanie zaproszonych do II etapu konkursu. Odbędzie się on w ostatnim tygodniu maja 2021r. i polegać będzie na indywidualnym rozwiązaniu testu (online lub stacjonarnie w szkole – w zależności od epidemicznych okoliczności).
9. Suma punktów uzyskanych w dwóch etapach konkursu zadecyduje o wygranej, przy czym klasyfikacja punktowa będzie prowadzona oddzielnie dla klas IV, V- VI oraz dla klas VII – VIII. 10. W każdej kategorii wyłoniony zostanie jeden zwycięzca. Osoba, która (w swojej kategorii) zbierze największą ilość punktów uzyska prawo do podwyższenia o jeden stopień oceny semestralnej z biologii. Trzy osoby, które zajmą kolejne miejsca w swoich kategoriach otrzymają cząstkową ocenę celującą z biologii (o wadze 3) co również wpłynie na końcową ocenę z przedmiotu.

Zapraszam do udziału.


© Wszystkie prawa zastrzeżone.
Skip to content