BEZPIECZNY DOLNOŚLĄZAK

„Pierwsza pomoc przedmedyczna” – filmy instruktażowe dla uczniów i rodziców.

Strażak, kwalifikowany ratownik pierwszej pomocy przedmedycznej KSRG OSP w Chobieni, absolwent naszej szkoły, pan Jakub Lechman zaprezentował dla Was Drodzy Uczniowie i dla Państwa Szanowni Rodzice szereg bardzo ważnych informacji i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W czasie nagrywania filmów tj. 27 kwietnia 2021r. wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Chobieni byli objęci nauczaniem zdalnym, w związku obostrzeniami związanymi z trwającą pandemią Covid – 19. Z tego powodu zaproszony gość zaprezentował swoje umiejętności we współpracy z pracownikami szkoły. Dziękujemy za udział i pomoc w nagraniu pani Annie Czajkowskiej i Joannie Edelman.

Przypominamy, że urządzenia AED (Automatyczny Defibrylator Zewnętrzy –  urządzenie do przywracania poprawnej pracy serca u osoby z nagłym zatrzymaniem krążenia) znajdują się w Chobieni w dwóch lokalizacjach. Jedno z urządzeń znajduje się w Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Chobieni, ul. Nadrzeczna 10, drugi aparat znajduje się w punkcie aptecznym Eliksir ul. Rynek 13/1. W razie potrzeby użycia defibrylatora, należy zadzwonić pod numer znajdujący się przy punkcie aptecznym    (76 843 94 90) lub remizie. Jeśli zachodzi potrzeba użycia defibrylatora z jednostki OSP Chobienia – należy przytrzymać czerwony przycisk znajdujący się obok drzwi!

Cokolwiek potrafisz lub myślisz, że potrafisz– rozpocznij to !!! Zdobywamy wiedzę i umiejętności, oswajamy strach!!! Podejmując działanie, dajemy czas!!!! Odwaga ma w sobie niezwykłą potęgę!!! Reagujmy !!!

„Wiem, potrafię – JESTEM BEZPIECZNY!!!”

Zapraszamy do obejrzenia filmów i korzystania z porad profesjonalisty!!!

Szczególne podziękowania dla pana Jakuba Lechmana, tegorocznego maturzysty, który pomimo przygotowań do egzaminu dojrzałości znalazł czas i wsparł nasze działania swoją fachową wiedzą. Życzymy powodzenia!!!

Koordynator Izabela Tetera


© Wszystkie prawa zastrzeżone.
Skip to content