WYCIECZKA DO ZAMKU ŚLĄSKICH LEGEND

Dnia 18 czerwca 2021 r. uczniowie klas drugich wzięli udział w bardzo ciekawej wycieczce do Zamku Śląskich Legend w Pławnej . To niezwykłe miejsce zostało stworzone przez lokalnego artystę i pasjonata Dariusza Milińskiego.

 W magicznym zamku uczniowie poznali pradawne śląskie legendy, które „opowiadały” marionetki wielkości człowieka. Praktycznie każdą lalką można było poruszyć za pomocą zestawu linek na wielokrążkach. A Duch Gór, któremu udało się trochę dzieci nastraszyć, długo był tematem rozmów. Dzięki niezwykle interesującym warsztatom teatralnym, litograficznym i ceramicznym dzieci mogły oderwać się od życia codziennego. Zakładając duże maski i grając na instrumentach tworzyli krótkie sceny ulicznego teatru. Ponadto wykonywali litografię scen z poznanych legend oraz lepili kubeczki z gliny.

 Po zajęciach w zamku uczniowie udali się na wzgórze, na którym stoi drewniana Arka Noego, a w niej eksponaty związane z biblijnym potopem, dzieła sztuki sakralnej, ludowej oraz figury zwierząt.

Zwieńczeniem wycieczki był Gród Rycerski, nad którym góruje sylwetka trojańskiego konia. Dzieci bardzo chętnie skorzystały z przygotowanych tam atrakcji: stawali się giermkami i rycerzami, wpinali się na wieże warowne, wchodzili do brzucha konia trojańskiego, kręcili się na karuzeli oraz  pozorowali konną jazdę na niezwykłych, drewnianych rumakach.

Wycieczka wywołała wiele emocji i wszystkie dzieci zgodnie przyznały, że była to udana wyprawa.


© Wszystkie prawa zastrzeżone.
Skip to content