BEZPIECZNE WAKACJE

Nadchodzą wakacje, czas relaksu, dobrej zabawy i zasłużonego odpoczynku. Jednak aby ten czas upłynął wszystkim beztrosko i pozostawił piękne wspomnienia, konieczne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, które pozwolą uniknąć nieszczęśliwych wypadków i nieprzyjemnych niespodzianek.

W tym celu  dniu 16 czerwca 2021r. w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte  w Chobieni odbyły się spotkania z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Lubinie pod hasłem „Bezpieczne Wakacje”. Spotkania odbyły się  w grupach, osobno dla najmłodszych uczniów  i osobno dla młodzieży. W sumie odbyły się cztery spotkania. Dwa oddzielne  spotkania dla klas I- III odbyły się  na auli, w grupach liczących po trzy klasy jednocześnie. Kolejne spotkania odbyły się na zewnątrz, w pięknej scenerii naszego parku, dla klas IV – VI oraz dla klas VII-VIII. Spotkania dostosowane były do wieku uczestników i zagrożeń z jakimi mogą mieć do czynienia uczniowie podczas letniego wypoczynku. Najmłodsi uczniowie poznali zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą, zasady bezpiecznych zabaw w okolicy własnego domu, zagrożeń związanych z korzystaniem z mediów społecznościowych i Internetu, zasad bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Starsi uczniowie obok podstawowych zagadnień dodatkowo poznali zagrożenia wynikające ze stosowania środków psychoaktywnych, handlu ludźmi, zagrożeń w cyberprzestrzeni.

Uczniowie uczestnicząc w spotkaniach dowiedzieli się, że policja wykonuje róże działania podczas codziennej służby. Zadaniem policji jest nie tylko zatrzymywanie przestępców, ale również pomoc i zapobieganie niebezpiecznym sytuacjom. Dlatego też wszyscy uczniowie zostali wyposażeni w ulotki informacyjne i poproszeni o przekazanie ich swoim bliskim seniorom, w ramach akcji policji mającej na celu ochronę seniorów przed zagrożeniami metodą „na wnuczka” lub „na policjanta”.

Uczniowie otrzymali również opaski odblaskowe, które są bardzo ważnym elementem poprawy bezpieczeństwa dzieci podczas letniego wypoczynku.

Wszystkim Uczniom, Rodzicom i rodzinom naszych podopiecznych życzymy pięknej pogody, niezapomnianych wrażeń, interesujących doświadczeń i niezwykłych przygód.

UDANEGO, SPOKOJNEGO WYPOCZYNKU

I DO ZOBACZENIA PO WAKACJACH!!!


© Wszystkie prawa zastrzeżone.
Skip to content