LIST DO UCZNIA KLASY 8

Drogi Uczniu!

Wraz z całym zespołem Edukacyjnej Fundacji im. Romana Czerneckiego gratulujemy Ci imponujących osiągnięć! Jeśli otrzymałeś niniejszy list, to znak, że Dyrekcja docenia Twoje wyniki i wierzy
w Twoje możliwości. Nasze Stypendium jest również w Twoim zasięgu. Jesteśmy pod wrażeniem Twojego zaangażowania, pracowitości i wytrwałości  w dążeniu do celu. To wszystko sprawia, że jesteś idealnym kandydatem do naszego Programu Stypendialnego Horyzonty. Możesz się do nas zgłosić od 15 lutego do 31 marca.

Szukamy odważnych, ciekawych świata młodych ludzi, którzy pochodzą z miejscowości do 30 tys. mieszkańców i chcieliby się dalej uczyć i rozwijać w liceum lub technikum w dużym mieście, ale bez wsparcia finansowego nie będą mogli tego zrobić.

Stypendium Horyzonty przyznajemy na cały okres nauki w szkole średniej. Pokrywamy m.in. koszty zamieszkania i wyżywienia w bursie, kursów i egzaminów językowych, wspólnych wyjazdów na wakacje czy ferie. To jednak nie tylko wsparcie finansowe, ale też wyjątkowa, kilkuletnia przygoda. Do naszych podopiecznych podchodzimy poważnie, po partnersku i indywidualnie – każdy jest dla nas ważny. Wspieramy w rozwijaniu pasji, pewności siebie i samodzielności. Dbamy o równowagę między nauką a życiem poza szkołą. Nasi Stypendyści i Stypendystki nawiązują przyjaźnie na całe lata i działają na rzecz innych. W trudnych sytuacjach nigdy nie są sami – mogą liczyć na wsparcie naszych koordynatorów, czyli opiekunów w mieście nauki, innych Stypendystów czy fundacyjnych psycholożek. 

Program Stypendialny Horyzonty działa od 2009 roku, od kilku lat realizujemy go wspólnie z Fundacją Rodziny Staraków. Do tej pory mieliśmy 735 Stypendystów i Stypendystek. Zapraszamy Cię, żebyś dołączył/dołączyła do tej wielkiej społeczności.

Pierwszy etap rekrutacji trwa od 15 lutego do 31 marca. W tym czasie musisz wypełnić formularz zgłoszeniowy zamieszczony na stronie www.efc.edu.pl. Znajdziesz tam również więcej informacji
o programie, kryteria rekrutacyjne i listę liceów i techników, z którymi współpracuje nasza Fundacją.

Jeśli masz pytania – skontaktuj się z naszą koordynatorką regionalną, Agnieszką Markowską
(tel. 696 650 067, mail: amarkowska@efc.edu.pl).

Trzymam kciuki za dalsze sukcesy i mam nadzieję, że do zobaczenia!

Zgłoś się do Programu Stypendialnego Horyzonty i ucz się w wybranym liceum lub technikum w Polsce!

Jeżeli osiągasz dobre wyniki w nauce, chcesz się dalej rozwijać i poznać przyjaciół na całe życie – zgłoś się do Programu Stypendialnego Horyzonty! To szansa na naukę w najciekawszych liceach i technikach w Polsce. Stypendium przyznawane jest na cały okres nauki w szkole średniej.

  • Pokrywamy pełne koszty zamieszkania w bursie, wyżywienia i biletów komunikacji miejskiej oraz częściowo szkolnych wycieczek.
  • Organizujemy i finansujemy wakacje i ferie, podczas których uczymy się żeglować, pływać na desce, jeździć na nartach czy snowboardzie.
  • Wiemy, że znajomość języków obcych jest ważna, dlatego finansujemy naukę w szkole językowej i egzaminy na certyfikaty językowe.
  • Podchodzimy do stypendystów indywidualnie i wspieramy ich w rozwijaniu zainteresowań i pasji. Zapraszamy też do udziału w ciekawych warsztatach i projektach społecznych.
  • Nad stypendystami czuwa zespół Fundacji EFC oraz wykwalifikowani koordynatorzy pracujący w miastach, w których uczy się młodzież. W trudnych sytuacjach stypendyści nigdy nie są sami, mogą też liczyć na wsparcie naszych psychologów. 

Zapraszamy uczniów klas 8 szkół podstawowych, którzy mieszkają w miejscowościach do 30 tysięcy mieszkańców, a miesięczny dochód w rodzinie nie przekracza 1550 złotych netto na osobę. Średnia ocen nie jest kryterium udziału w Programie, jednak wyniki w nauce powinny wskazywać na możliwość dostania się do jednej ze szkół, z którymi współpracuje Fundacja EFC.

Program Stypendialny Horyzonty realizowany jest przez Fundację EFC w strategicznym partnerstwie z Fundacją Rodziny Staraków.

Fundacja Rodziny Staraków działa od 2008 roku na dwóch płaszczyznach – edukacyjnej i artystycznej. Wyrównuje szanse edukacyjne młodzieży oraz przyznaje granty liceom plastycznym na autorskie projekty artystyczne. Jednocześnie wspiera młodych polskich artystów i artystki, organizuje wydarzenia kulturalne oraz udostępnia szerokiej publiczności kolekcję sztuki współczesnej Anny i  Jerzego Staraków.

Aleksandra Saczuk

Prezeska Zarządu


© Wszystkie prawa zastrzeżone.
Skip to content