DZIEŃ EUROPY 2022

W dniu Europy (09.05.2020r.) w naszej szkole urządzaliśmy sale tak aby prezentowały wylosowany wcześniej kraj należący do Unii Europejskiej. Uczniowie świetnie poradzili sobie z udekorowaniem sal. Niektóre pomysły były spektakularne a wybrane fakty o krajach i narodowościach bardzo ciekawe. Sale lekcyjne prezentowały kuchnię narodową, informacje na temat najsłynniejszych miejsc i osób a z głośników rozbrzmiewały hymny i muzyka tradycyjna. Starania naszych kolegów i koleżanek ocenialiśmy sami na podstawie przygotowanych przez samorząd uczniowski kart pracy. Dzięki takiej formie mogliśmy dowiedzieć się wielu nowych rzeczy o krajach Unii.
Po wszystkim przeszliśmy chobieńskim rynkiem prezentując wykonane przez nas flagi i rekwizyty.

Tego dnia można było się wiele nauczyć, a nie trzeba było siedzieć w ławce.

Martyna Mikołajun kl. VIIIcObszar załączników

Zdjęcia z tego dnia w galerii.

9 maja obchodziliśmy Dzień Europy – święto pokoju i jedności w Europie. Ten dzień upamiętnia podpisanie w dniu 9 maja 1950 r. deklaracji Schumana – ambitnego planu mającego na celu zapewnienie długoterminowego pokoju w powojennej Europie, uznawanego za zalążek tego, czym dzisiaj jest Unia Europejska. Europejczykiem nie jest się z racji przynależności do rasy, wyznania. Chodzi o uznanie za swoje pewnego dziedzictwa historii, kultury, sposobu życia. Europa to wspólnota losu. Znaczenie działań na rzecz pokoju w Europie stało się jeszcze bardziej oczywiste teraz, gdy podkreślamy naszą jedność i solidarność z Ukrainą.

Tegoroczne obchody w naszej szkole odbywały pod hasłem „Pokochajmy EUROPĘ, by wypiękniała jednością.”

W tym dniu wszystkie klasy przygotowały wystawy i prezentacje wybranych krajów UE, na których zostały umieszczone podstawowe informacje, ciekawostki, miejsca warte odwiedzenia a także narodowe potrawy do degustacji. Uczniowie odwiedzali wystawy w formie gry edukacyjnej zgodnie ze wskazówkami umieszczonymi na kartach pracy, w których wykonywali też przydzielone zadania.

Przygotowane wystawy zostały następująco ocenione przez odwiedzających:

w grupie klas 1-3

I miejsce: ex aequo klasa 3a i 3b

II miejsce: ex aequo klasa 1a i 1b

III miejsce: ex aequo klasa 2a i 2b

w grupie klas 4-8

I miejsce: klasa 8c

II miejsce: klasa 7

III miejsce: ex aequo klasa 4a i 4b

IV miejsce: klasa 5b

V miejsce: ex aequo klasa 8a i 8bObchody Dnia Europy zakończyła Parada Schumana, czyli barwny korowód „europejskich państw” wokół Rynku w Chobieni.


© Wszystkie prawa zastrzeżone.
Skip to content