DRUGA EDYCJA ZBIÓRKI ELEKTROŚMIECI ZAKOŃCZONA!

W tym roku szkolnym, po raz kolejny, nasza szkoła zaangażowała się w zbiórkę elektroodpadów. W marcu br. po raz drugi realizowaliśmy projekt pn. “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci” prowadzony w naszej placówce przy współpracy z firmą Green Office Ecologic.

Celem akcji było podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe gospodarowanie odpadami. Do akcji przyłączyło się wielu uczniów i rodziców oraz lokalni przedsiębiorcy, którzy przekazali na cele zbiórki różnorodny sprzęt, w tym m.in.: telewizory, pralki, zmywarki, lodówko-zamrażarki, baterie, itp. Wspólnymi siłami udało nam się zgromadzić 600 kg elektrośmieci, które przekazane zostały firmie odpowiedzialnej za jej odbiór.

W zamian za przekazany sprzęt nasza szkoła otrzymała bon zakupowy. Podobnie jak poprzednim razem wymieniliśmy go na nagrody rzeczowe w postaci artykułów plastycznych, które wzbogaciły zasoby świetlicy szkolnej.

Wszystkim uczniom, rodzicom, przedsiębiorcom oraz nauczycielom zaangażowanym w zbiórkę serdecznie dziękujemy! Wspólnie zrobiliśmy kolejny krok, by chronić naszą planetę!


© Wszystkie prawa zastrzeżone.
Skip to content