Narodowy Program Czytelnictwa 2.0

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025, a konkretnie środki finansowe w kwocie 15 000 zł pozyskane przez szkołę w ramach tego programu pozwoliły nam na zakup nowości wydawniczych do Biblioteki Szkolnej ?

W kolejnych odsłonach będziemy sukcesywnie prezentować propozycje czytelnicze spośród nowo pozyskanych pozycji książkowych, by zachęcić czytelników do korzystania z zasobów biblioteki.

Poza lekturami szkolnymi kupiliśmy sporo innych książek: komiksy, książki popularnonaukowe, beletrystykę, a także kilka audiobooków.

Każda grupa wiekowa znajdzie coś dla siebie?

Nasza pani bibliotekarka starała się poszerzyć ofertę biblioteki dla starszych uczniów, bo wśród klas 7 i 8 są prawdziwi pasjonaci czytelnictwa? Fantastyka, obyczajówka, ale również pozycje, których brakowało takie jak powieści kryminalne dla młodzieży i opowieści z dreszczykiem odpowiednie dla tej grupy oraz manga właśnie rozgaszczają się na naszych bibliotecznych półkach.

W wyborze książek dużą rolę odegrali nasi uczniowie, którzy niemal cały rok mogli składać swoje propozycje w „skrzynce życzeń” podając zarówno konkretne tytuły jak i tematykę, jaka ich interesuje?

A propozycji była cała masa, więc nie spoczywamy i będziemy dalej działać w kierunku poszerzania naszego szkolnego księgozbioru??

#narodowyprogramrozwojuczytelnictwa2.0

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Ministerstwo Edukacji i Nauki


© Wszystkie prawa zastrzeżone.
Skip to content