Szkoła Podstawowa

Trening zaczynamy już od najmłodszych lat. W naszej szkole „królują” dwie dyscypliny sportowe: badminton i unihokej.

Badminton to znakomity sport. Nazwa “Badminton” pochodzi od książęcego pałacu Badminton House w Wielkiej Brytanii gdzie w XIX  wieku stworzono zasady gry, jednak podobny do badmintona sport ma bardzo długą historię i rozgrywany był od dawna.

Badminton jest idealnym i wspaniałym sportem. Liczy się w nim wszystko w równych proporcjach- myślenie, wytrzymałość, szybkość, siła, sprężystość, technika, użycie wszystkich mięśni w równych proporcjach.

 

Okazuje się, że aby biegać z kijem za krążkiem czy piłką po boisku wcale nie trzeba umieć jeździć na łyżwach! Można zagrać w unihokeja. Potrzebny jest dostęp do hali, odpowiedni kij i piłeczka oraz drużyna. I trenujemy… a:

„Cena sukcesu to ciężka praca, poświęcenie i determinacja, by niezależnie od tego czy w danej chwili wygrywamy czy przegrywamy dawać z siebie wszystko”. (Vince Lombardi)

 

 

Rok szkolny 2011/2012

 

BADMINTON

Dnia 3.11.2011 r. w Złotoryi odbyły się Eliminacje strefy legnickiej do Dolnośląskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w badmintonie. Drużyna badmintona w składzie:
Hynek Andżelika, Malinowska Aneta, Jagodziński Sebastian, Konopacki Bartosz
zdobyła II miejsce i prawo do reprezentowania strefy legnickiej w Finale Wojewódzkim.

W Finale Wojewódzkim Dolnośląskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w badmintonie we Wrocławiu drużyna zajęła V miejsce.

Gratulujemy naszym badmintonistom i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

UNIHOKEJ

Dnia 17. 10 2011 r. w Grębocicach odbyły się Eliminacje strefy legnickiej do Dolnośląskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju. Drużyna w składzie:

Sajak Karolina, Doberstein Dagmara, Jagodziński Sebastian, Konopacki Bartosz, Piecyk Mateusz, Hynek Alan, Zarzycki Kamil, Sośnicki Dawid, Kaczmarski Jakub, Malinowska Aneta
zdobyła II miejsce i prawo do reprezentowania strefy legnickiej w Finale Wojewódzkim.

Dnia 27.10.2011r. we Wrocławiu drużyna Szkoły Podstawowej zdobyła III miejsce w Finale Dolnośląskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju  

Gratulujemy naszym unihokeistom i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

Rok szkolny 2012/2013

 

BADMINTON

 

 

SKŁAD DRUŻYNY:

Woźniak Klaudia, Czachara Dagmara, Edelman Maciej, Skawiński Karol.

30 października drużyna badmintona Szkoły Podstawowej wzięła udział w Mistrzostwach Strefy Legnickiej w badmintonie w   Złotoryji. Drużyna zajęła II miejsce i uzyskała prawo do reprezentowania strefy legnickiej na Dolnośląskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w badmintonie.

15 listopada drużyna wzięła udział w Dolnośląskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w badmintonie w Jeleniej Górze i zajęła IX miejsce.

 

 

UNIHOKEJ

SKŁAD DRUŻYNY:
Kaczmarski Jakub, Pyszka Dawid, Oleksiuk Sebastian, Doberstein Dagmara, Sajak Karolina, Czachara Dagmara, Woźniak Klaudia, Skawiński Karol, Kaster Dominik.

3 października drużyna unihokeja Szkoły Podstawowej wzięła udział w Mistrzostwach Strefy Legnickiej w unihokeju w Grębocicach. Drużyna zajęła II miejsce i uzyskała prawo do reprezentowania strefy legnickiej na Dolnośląskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w unihokeju

24 października drużyna wzięła udział w Dolnośląskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w unihokeju i zajęła VI miejsce.

8 listopada drużyna chłopców wzięła udział w eliminacjach grupy II do Mistrzostw Powiatu Lubin w unihokeju Szkół Podstawowych. Drużyna zajęła I miejsce w swojej grupie i zakwalifikowała się do finałów Mistrzostw Powiatu Lubin w unihokeju Szkół Podstawowych.

 

19 XI odbyły się finały Mistrzostw Powiatu Lubin w unihokeju Szkół Podstawowych. Nasza drużyna zajęła I miejsce i została Mistrzem Powiatu Lubin.

SUKCESY DRUŻYNY UNIHOKEJA W ROKU SZKOLNYM 2013/14

Drużyna unihokeja Szkoły Podstawowej w składzie: Woźniak Klaudia, Czachara Dagmara, Szuszkiewicz Patrycja, Werner Martyna, Kuziak Łukasz, Świstek Klaudiusz, Kaster Dominik, Łobodziński Jakub, Szczerba Rafał zajęła
–   II miejsce w Mistrzostwach Strefy Legnickiej  i zdobyła tytuł Wicemistrza strefy legnickiej,
V miejsce w Dolnośląskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w unihokeju  we Wrocławiu
I miejsce w Finale Mistrzostw Powiatu Lubin w unihokeju i  zdobyła tytuł Mistrza  Powiatu Lubin w unihokeju Szkół Podstawowych.

SUKCESY DRUŻYN BADMINTONA W ROKU SZKOLNYM 2013/14

Drużyna chłopców w składzie: Maciej Edelman , Świstek Klaudiusz, Hynek Oliwer zajęła:

II miejsce w Finale Dolnośląskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w badmintonie we Wrocławiu. i zdobyła tytuł Wicemistrza Województwa Dolnośląskiego   w badmintonie chłopców,

I miejsce w Mistrzostwach Strefy Legnickiej w badmintonie i zdobyły tytuły Mistrzów Strefy Legnickiej .

 Drużyna    dziewcząt w składzie Woźniak Klaudia, Czachara Dagmara i Monika Pacewicz zajęła V miejsce w Finale Dolnośląskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w badmintonie we Wrocławiu,

I miejsce w Mistrzostwach Strefy Legnickiej w badmintonie i zdobyły tytuły Mistrzów Strefy Legnickiej .


© Wszystkie prawa zastrzeżone.
Skip to content