Wolontariat

Współpraca ze Stowarzyszeniem PALIUM

W roku szkolnym 2021/2022 Szkolne Koło Wolontariatu Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Chobieni nawiązało współpracę ze Stowarzyszeniem PALIUM w Lubinie. Wspólnie chcemy realizować motto Stowarzyszenia PALIUM „By być bliżej”. Stowarzyszenie jest propagatorem opieki paliatywnej oraz długoterminowej w rejonie zagłębia miedziowego. Na co dzień zajmuje się organizacją opieki nad chorymi znajdującymi się w okresie terminalnym, w szczególności pacjentów hospitalizowanych w hospicjum Regionalnego Centrum Zdrowia w Lubinie. Szkolne Koło Wolontariatu pragnie dołożyć swoją cegiełkę i wspierać działalność Stowarzyszenia Palium.

W ramach tegorocznej współpracy jako pierwsze działanie otrzymaliśmy od Stowarzyszenia żółte żonkile – symbol nadziei na całym świecie. Żółte żonkile sadzone są przez budynkami różnych instytucji publicznych jako dowód włączenia się w kampanię ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei”, ale przede wszystkim są wyrazem podziękowania darczyńcom, wolontariuszom i przyjaciołom lubińskiego hospicjum. Sadzonki żółtych żonkili otrzymaliśmy w drugiej połowie października , a nasi najmłodsi wolontariusze, uczniowie klas I-III, wraz z wychowawcami posadzili je na skwerach przed budyniem naszej szkoły, którymi opiekują się w ramach projektu ekologicznego od ubiegłego roku szkolnego. Brawo młodzi wolontariusze!!!

Wkrótce rozpoczniemy akcję charytatywną skierowaną na rzecz podopiecznych hospicjum. Liczymy na wasz udział i zaangażowanie .

A tymczasem przypominamy, aby wesprzeć Stowarzyszenie wystarczy wypełnić formularz rocznego zeznania podatkowego PIT podając następujące dane. 

Przekaż 1% podatku. Piękny gest, który nic nie kosztuje!

Stowarzyszenie „Palium” w Lubinie
                KRS: 0000256292

Cel szczegółowy: „Działalność statutowa stowarzyszenia”


© Wszystkie prawa zastrzeżone.
Skip to content