Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

          Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w auli  Zespołu Szkół w Chobieni, w dniu   13 października 2016 r., odbyła się uroczysta Akademia.
W uroczystości brali udział uczniowie, nauczyciele, rodzice, zaproszeni goście oraz przyjaciele szkoły. Część artystyczną przygotowali uczniowie klas trzecich gimnazjum pod kierunkiem pani mgr Joanny Bagińskiej oraz szkolny zespół wokalny prowadzony przez pana Ireneusza Wojdyło.

 

W trakcie swojego przemówienia dyrektor Zespołu Szkół w Chobieni, pan mgr inż. Roman Kuziak, przypomniał zebranym historię powstania Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty, które zajęło się reformowaniem szkolnictwa w Polsce i uczyniło nasz kraj prekursorskim w tej dziedzinie.
Następnie pan dyrektor Kuziak złożył podziękowania wszystkim nauczycielom, pracownikom i emerytom Zespołu Szkół oraz tym, którzy w naszej pięknej szkole w ciągu jej 70 – letniej historii pracowali za ogromny trud, a jednocześnie wielki entuzjazm i pasję w kreowaniu dobrej oświaty i podkreślił, że dzięki temu nasza placówka jest szkołą z piękną historią i tradycjami, a jednocześnie szkołą otwartą i odpowiadającą wyzwaniom naszych czasów.
W dalszej części dyrektor złożył podziękowania i życzenia wszystkim rodzicom i przedstawicielom naszego samorządu – Gminy Rudna zauważając, że Dzień Edukacji Narodowej jest również świętem wszystkich tych, którym zależy na jak najlepszej jakości szkoły i oświaty, ponieważ warunki w jakim możemy uczyć się i pracować w naszej szkole są tak dobre dzięki wsparciu samorządu i władz gminy.


© Wszystkie prawa zastrzeżone.
Skip to content