APEL WIELKANOCNY I KONKURS STOLIKÓW

 

Tradycje są bardzo ważne w życiu każdego narodu, dzięki nim jesteśmy sobie bliżsi i nie mamy problemu z określeniem swojej tożsamości narodowej. My, Polacy jesteśmy chyba tego najbardziej świadomi, ponieważ dzięki głębokiej wierze, pielęgnowaniu tradycji chrześcijańskich i ich przekazywaniu z pokolenia na pokolenie, udało nam się przetrwać okresy bardzo trudne w naszej historii – zabory, czasy komunizmu i odzyskać niepodległość. Najbardziej rozpowszechnione w naszej kulturze są tradycje związane z Bożym Narodzeniem i Świętami Wielkanocnymi. Mają one wiele cech wspólnych, gdyż podkreślają nasz narodowy charakter, naszą polską gościnność, serdeczność i głęboką pobożność.

Apel wielkanocny został przygotowany przez uczniów klasy IIa oraz Vb pod kierunkiem pani Anny Smulskiej i pani Krystyny Cieślik oraz Zespół Wokalny pod kierunkiem pana Ireneusza Wojdyło.

Przed świątecznym spotkaniem odbył się konkurs na najładniejszy stolik wielkanocny. Zdjęcia z apelu i konkursowych stolików do obejrzenia w galerii.


© Wszystkie prawa zastrzeżone.
Skip to content