KUCHARZE Z ZAPAŁEM

Dnia 20.03.2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Rudnej odbyły się pokazy kucharskie i konkurencje związane z gotowaniem mające na celu zachęcenie uczniów z gimnazjum do wybrania tejże szkoły. Uczniowie szkoły w Rudnej na kierunku kucharz brali udział w 3 konkurencjach polegających na pokazaniu umiejętności kulinarnych, wiedzy o kuchni oraz rozpoznaniu smaków.

    Po krótkim przywitaniu uczniów z innych szkół przez panie nauczycielki, panią pedagog i panią dyrektor przeszliśmy do głównej w sali, w której odbywały się wszystkie konkurencje. Cztery drużyny stanęły do walki w trzech przygotowanych zadaniach. Pierwsze zadanie polegało na przygotowaniu kanapki oraz koktajlu ocenianych przez jury. Drużyny mieszały smaki, dodawały różnych przypraw. Przygotowane przez nich jedzenie wyglądało bardzo profesjonalnie zupełnie jak w programach telewizyjnych. Druga konkurencja polegała na rozpoznaniu smaków. Każda drużyna wybrała po 1 osobie, która miała rozpoznać smak. Jest to konkurencja bardzo trudna, ponieważ mając zasłonięte oczy kierujemy się siłą sugestii, która nie zawsze chce grać “po naszej myśli”. Podczas 3 konkurencji, każdy uczestnik i osoba z widowni mogła się poczuć jak w “Milionerach”, ponieważ polegała na ona na pytaniach związanych z jedzeniem.

    Będąc widzem czułem zapał drużyn do wygranej, każdy dawał z siebie wszystko oraz wykorzystywał całą wiedze zdobytą podczas nauki w ZSP w Rudnej. Przyglądając się uczniom oraz nauczycielom zobaczyłem jak zgraną grupę tworzą wszyscy jak bardzo się rozumieją jak i jak przyjaźnie się do siebie odnoszą. Choć swoją dalszą edukację wiążę z innym kierunkiem kształcenia to na kucharza chciałbym się uczyć właśnie w Rudnej!

tekst: Błażej Siwak

zdjęcia: Wiktoria Szulik


© Wszystkie prawa zastrzeżone.
Skip to content