Wspaniałe osiągnięcie karateków Goju Ryu Chobienia w Niemczech – 4 medale (2 złote, 1 srebrny, 1 brązowy w rywalizacji drużynowej)

W dniu 18.03.2017 r. w Burkhardtsdorf w Niemczech, odbyły się Międzynarodowe Zawodowy Karate WKF „13 ZwolitztalpokalKEMTAU’ 2018. W zawodach brało udział 509 zawodników z 61 klubów z 6 państw Niemiec, Anglii, Włoch, Polski, Węgier oraz  Czech. Rywalizacja trwała wiele godzin – zawody rozpoczęły się o godz. 9:00 a zakończyły się o 21:00. Głównymi celami tego turnieju było wyłonienie najlepszych zawodników w poszczególnych konkurencjach oraz popularyzacja karate olimpijskiego.

Klub Karate Goju Ryu Shuseikan Chobienia reprezentowało dwóch zawodników: Łukasz Kuziak i Mateusz Kuziak. Nasi zawodnicy spisali się rewelacyjnie, zasługując na wyróżnienie za charakter oraz waleczność w walkach, które stoczyli.

Łukasz Kuziak wywalczył dwa medale: złoty w kumite indywidualnym chłopców rocznik 2001-2002 +76 kg, oraz srebrny medal w kumite indywidualnym juniorów rocznik 2001-2002 do 76 kg.

Uczeń klasy trzeciej Gimnazjum w ChobieniMateusz Kuziak, również zdobył złoty medal, w konkurencji kumite indywidualne chłopców rocznik 2001-2002 w kategorii wagowej do 55 kg. Ponadto Mateusz wywalczył także,  medal brązowy w kumite drużynowym juniorów rocznik 2001-2002, wspólnie z Bartoszem Gabrysiem oraz Jakubem Stanisławskim.

Pomimo trudnych warunków atmosferycznych i drogowych, do Niemiec z zawodnikami wyjechała grupa rodziców, która swoim kibicowaniem i miłą atmosferą wspierała naszych zawodnikiem w trudach sportowej rywalizacji.

Zawodnicy Karate Goju Ryu Shuseikan Poland klubów Ścinawy, Chobieni oraz Lubina spisali się bardzo dobrze.  Po stojących na wysokim poziomie, pełnych emocji walkach zdobyli 19 medali: 7 złotych, 8 srebrnych i 4 brązowe.

W klasyfikacji medalowej na najlepszy team, Karate Goju Ryu Shuseikan Poland zajęło 3 miejsce.

                       Zarząd Karate

 Goju Ryu Shuseikan Poland

           


© Wszystkie prawa zastrzeżone.
Skip to content