DZIEŃ DZIECKA 2018

Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

(Janusz Korczak)

Wielką radością reagowały dzieci z klas I-III na atrakcje przygotowane dla nich w szkole
z okazji Dnia Dziecka. Pogoda dopisała, było wesoło, ale i aktywnie!

To właśnie 4 czerwca br. w naszej placówce obchodzone było święto wszystkich dzieci, które po raz kolejny odbyło się w ramach kampanii pn. „Zachowaj trzeźwy umysł”. Dla najmłodszych uczniów zaplanowane zostały dwa bloki zajęć – podczas pierwszego dzieci mogły
w swoich salach, wraz z kolegami i koleżankami z klasy, przygotowywać zdrowe śniadanie lub sałatkę owocową oraz wziąć udział w teście wiedzy pt. „Nasze zdrowie i bezpieczeństwo”, natomiast w części drugiej odbyły się zawody sportowe na świeżym powietrzu, w których dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły. Konkurencje sportowe cieszyły się dużym zainteresowaniem, tym bardziej, że dla najlepszych zawodników turnieju, w ramach realizowanego programu, przygotowane zostały medale oraz piękne dyplomy.

Podsumowaniem tegorocznej imprezy było wspólne rysowanie kredą po placach
i chodnikach otaczających szkołę, a myślą przewodnią aktywności twórczej naszych uczniów było hasło „Żyjmy zdrowo i aktywnie”.

Uczniowie z najlepszymi wynikami sportowymi wyróżnieni zostali medalami oraz pamiątkowymi dyplomami, a nauczyciele klas I-III, pamiętając o święcie swoich wychowanków, zaprosili dzieci na smaczne, zasłużone i orzeźwiające lody.


© Wszystkie prawa zastrzeżone.
Skip to content