SPOTKANIE Z POLICJANTKAMI

Spotkanie z policjantkami “Bezpieczne ferie zimowe”

Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych w dniu 20.01.2019 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie profilaktyczno-edukacyjne dla uczniów z policjantkami Komendy Powiatowej Policji w Lubinie na temat “Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych”. Policjantki przypomniały o różnych zagrożeniach czyhających na nich w trakcie ferii zimowych. Szczególnie skupiły się na omówieniu z uczniami zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegały przed ślizganiem się na skutych lodem rzekach i stawach, ostrzegały przed zjeżdżaniem z górek znajdujących sie blisko ulic i rzek oraz przestrzegały przed organizowaniem kuligów za pojazdami mechanicznymi. Policjantki przypomniały o numerach alarmowych oraz sposobach zachowania się w nagłych wypadkach. Przeprowadzone spotkanie zakończyło się dyskusją  oraz wręczeniem kamizelek odblaskowych.


© Wszystkie prawa zastrzeżone.
Skip to content