POPRAWNIE PISZĘ, PIĘKNIE MÓWIĘ – GALA

„POPRAWNIE PISZĘ, PIĘKNIE MÓWIĘ”

Dokładnie tak mogą o sobie powiedzieć uczniowie klasy III b Szkoły Podstawowej w Chobieni, którzy wyróżnieni zostali przez Wojewódzką Komisję Konkursową, a tym samym znaleźli się w zaszczytnym gronie 20 uczniów edukacji wczesnoszkolnej z terenu Województwa Dolnośląskiego najsprawniej posługujących się poprawną polszczyzną w mowie i piśmie! Po długich zmaganiach konkursowych wśród Finalistów znalazło się ich aż troje, tj. Anna Szmorąg, Maria Czajkowska i Mateusz Pełesz.

Uczniowie, aby osiągnąć tak wielki sukces, musieli przejść przez trzy etapy zmagań konkursowych. Pierwszy etap zorganizowany był w Szkole Podstawowej w Chobieni i przystąpiło do niego wielu uczestników z klas II i III SP. Do etapu drugiego zakwalifikowało się aż ośmioro uczniów z klas III. Reprezentowali oni naszą szkołę podczas Rejonowego Etapu Konkursu, który odbył się dnia 17 stycznia br. w Chojnowie. Na obu szczeblach zadaniem uczestników było poprawne napisanie dyktanda oraz stworzenie własnej wypowiedzi na zadany temat w formie pisemnej. Z wielką radością przyjęli oni informację podaną przez Rejonową Komisję Konkursową, że do III etapu konkursu zakwalifikowało się aż troje uczniów! Tym razem stanęli oni przez nowym wyzwaniem – ich zadaniem było zapoznanie się lekturami podanymi do wiadomości przez Wojewódzką Komisję Konkursową i przygotowanie się do wypowiedzi ustnej na wylosowany temat. Dnia 14 marca br. dzieci godnie reprezentowały zarówno Szkołę Podstawową w Chobieni, jak i Gminę Rudna w ostatnim etapie zmagań konkursowych we Wrocławiu. Ostatecznie znalazły się w zaszczytnym gronie dwudziestu Finalistów.

Dnia 4 kwietnia br., uczniowie wraz z Panem Romanem Kuziakiem – Dyrektorem Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Chobieni i rodzicami uczestniczyli w Gali Laureatów i Finalistów Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej „Poprawnie piszę, pięknie mówię”. Uroczystość miała miejsce w siedzibie Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu (realizatora konkursu). Organizatorem tego wyjątkowego, pierwszego jak dotychczas przedsięwzięcia był Wydział Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Podczas uroczystej Gali we Wrocławiu, na szkolne delegacje czekał bogaty i bardzo ciekawy program artystyczny w wykonaniu Magdaleny Bolkowskiej – występ recytatorski oraz Sonii Śpiewak-Meres i Wojciecha Meres z Teatru Regeneracji, wystąpienie Gospodarza uroczystości – Pani dr Jolanty Horyń – Dyrektor DODN we Wrocławiu oraz to, na co nasi Finaliści czekali – wręczenie dyplomów, medali i nagród, którego w imieniu Marszałka Województwa Dolnośląskiego dokonała Pani Małgorzata Medyk – Dyrektor Wydziału Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Młodym Finalistom serdecznie gratulujemy i życzymy jeszcze wielu sukcesów!


© Wszystkie prawa zastrzeżone.
Skip to content