„GRY ZROBIMY, CZASU NIE STRACIMY!”

Konkurs „GRY ZROBIMY, CZASU NIE STRACIMY!”

Uczniowie klasy 1 B  podczas nauczania zdalnego wzięli udział
w konkursie pt. „Gry zrobimy, czasu nie stracimy!”, który został ogłoszony na portalu społecznościowym Facebook. Organizatorem konkursu był zespół projektowy „Plan G”, który tworzyły cztery uczennice z I Liceum Ogólnokształcącego  w Lubinie,  uczestniczące w olimpiadzie ekonomicznej
„Zwolnieni z  Teorii”. Celem tego projektu było pokazanie uczniom,
że doskonałym pomysłem na nudę są gry planszowe, będące alternatywą dla telewizji, komputera. Tworzenie gry miało za zadanie produktywnie zająć wolny czas dzieciom, dać im satysfakcję ze stworzenia czegoś nowego  i pozwolić się cieszyć się późniejszą zabawą.

W ramach konkursu dzieci miały stworzyć grę planszową wykonaną według własnego pomysłu. Do jej wykonania można było wykorzystać dowolne materiały (nakrętki, kamyki, kartony, itp.), a tym samym dać różnym przedmiotom „drugie życie”. Temat gry był dowolny, liczyła się dobra zabawa.

Do konkursu przystąpiło wielu uczniów. ,,Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem zaangażowania i pomysłów wszystkich uczestników” – pisały organizatorki. Wśród zwycięzców znalazły się dwie uczennice z naszej szkoły:

Alicja Szuszkiewicz –  2 miejsce

Michalina Cidyło –  wyróżnienie

Głównymi nagrodami były gry planszowe. Gratulujemy.


© Wszystkie prawa zastrzeżone.
Skip to content