SPRZĄTANIE ŚWIATA

Uczniowie klas I –VIII Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Chobieni w dniu 18 września przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „ Sprzątanie Świata” pod hasłem „Plastik? Rezygnuję Redukuję Segreguję” Akcja Sprzątanie Świata to uświadomienie dzieci, młodzieży i rodziców o ich wpływie na środowisko oraz zwrócenie uwagi na ilość wytwarzanych odpadów podczas codziennych czynności. To także rezygnacja z jednorazowych produktów i opakowań, na rzecz tych wielokrotnego użytku, na unikanie odpadów i świadome zakupy każdego dnia. Od wielu lat, jako placówka oświatowa propagujemy ideę sprzątania świata, dlatego chętnie podejmujemy się różnych zadań na rzecz środowiska i jego ochrony.

W tegorocznej akcji uczestniczyło  249 uczniów i  20 nauczycieli. Zebrano  12 worków.

Terenem sprzątania została objęta miejscowość Chobienia, w której posprzątano rejon szkoły i parku przyszkolnego, rynek i park przypałacowy, okolice cmentarza oraz teren od przystani do boiska. Przed rozpoczęciem pracy wychowawcy przeprowadzili pogadanki na temat idei akcji oraz zwrócili szczególną uwagę na zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas pracy oraz poruszania się po drogach publicznych.

Koordynatorem akcji „ Sprzątanie Świata 2020” był Urząd Gminy Rudna, który zaopatrzył nas w worki na odpady oraz jednorazowe rękawice.


© Wszystkie prawa zastrzeżone.
Skip to content