AED

„Bezpieczny Dolnoślązak” 2021

Brawo dla naszych wspaniałych rodziców!!!

„Wiem, potrafię – JESTEM BEZPIECZNY!!!” – to nasze motto!!!

Pod takim hasłem realizujemy projekt Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Chobieni. Jednym z założonych przez nas zadań było wzbogacenie bazy szkoły o szkoleniowe  urządzenie AED, czyli automatyczny defibrylator. Dzięki wsparciu rodziców, uczniów naszej szkoły, udało się zrealizować zadanie. Rodzice zakupili to jakże ważne dla nas urządzenie i nieodpłatnie przekazali je w dniu 19 marca 2021r. na ręce koordynatora projektu, do wykorzystywania podczas zajęć edukacji dla bezpieczeństwa. AED Trainer/XFT-120C+/ wzbogaci wyposażenie naszej szkoły i pod czujnym okiem pani Jolanty Zawadki będzie edukować kolejne pokolenia młodych i odpowiedzialnych obywateli naszej Szkoły i Gminy.  Szkolić będziemy młodszych i starszych. Tych dojrzałych obywateli zaprosimy już wkrótce na zebrania dla rodziców, podczas których będziemy prezentować nasze umiejętności praktyczne, będziemy uczyć i oswajać lek. Niestety musimy poczekać do czasu, aż pandemia przeminie i spotkamy się we wspólnym gronie. AED jest urządzeniem automatycznym, bardzo prostym w obsłudze,    a jednocześnie bardzo ważnym, bo daje czas i ratuje życie!!!

Nasze urządzenie jest urządzeniem szkoleniowym i służy do edukacji  w praktyce. Ale warto pamiętać, że urządzenia AED znajdują się Chobieni w dwóch lokalizacjach              i w razie potrzeby służą pomocą. Jedno z urządzeń znajduje się w Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Chobieni, ul. Nadrzeczna 10, drugi aparat znajduje się w punkcie aptecznym Eliksir ul. Rynek 13/1. W razie potrzeby użycia defibrylatora należy zadzwonić pod numer znajdujący się przy punkcie aptecznym lub remizie.

Reagujmy!!! Wezwanie służ ratowniczych to pierwsza i najważniejsza czynność na miejscu zdarzenia. Pomóc poszkodowanemu można znacznie skuteczniej, wykonując RKO- resuscytację krążeniowo – oddechową. Wystarczy przełamać strach!!! Podejmując działanie, dajemy czas!!! Cokolwiek potrafisz lub myślisz, że potrafisz– rozpocznij to !!! Odwaga ma w sobie niezwykła potęgę!!!

Serdecznie dziękujemy naszym wspaniałym rodzicom. Głęboko wierzymy, że okazane przez Was wsparcie będzie przynosić wspaniałe owoce  w przyszłości. 

                                                                                                          Koordynator projektu

                                                                                                          Izabela Tetera


© Wszystkie prawa zastrzeżone.
Skip to content