EUROPEJSKI DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO

Nasza szkoła 24.09.2021 r. dołączyła do wielkiego międzynarodowego święta ruchu, jakim był (EDSS) Europejski Dzień Sportu Szkolnego.

EDSS to kampania zachęcająca do prowadzenia aktywnego trybu życia od najmłodszych lat. W kilku tysiącach szkół w całej Europie oraz w naszej szkole odbywały się wydarzenia sportowe, mające na celu promocję sportu szkolnego poprzez aktywizację ruchową jak największej liczby uczniów. Tematem przewodnim tegorocznego wydarzenia były nieoczywiste przestrzenie do ruchu.

 Jednym z partnerów kampanii była Akademia Krokieta i Lamy – nowoczesna platforma internetowa z filmami edukacyjno-ruchowymi pełnymi pomysłów na połączenie nauki z aktywnością fizyczną. Akademia uzupełniła program wydarzenia dla uczniów z klas I-III. Otrzymaliśmy od nich Ruchowy Plan Lekcji, w którym ćwiczenia  były przygotowane tak, aby dzieci mogły je wykonywać w klasie, bez konieczności wychodzenia na salę gimnastyczną czy na dwór.

U nas zajęcia sportowe przebiegały w różnych miejscach. Nasze dzieci miały w tym dniu sporo ruchu i zabawy. Klasy pierwsze oraz część uczniów z klasy 2 i 3 ćwiczyło w klasach, na sali gimnastycznej i korytarzu. Uczniowie w szkole pokonywali tor przeszkód, skakali na skakankach, bawili się piłkami. Pozostali uczniowie aktywnie wzięli udział w wydarzeniu na Zielonej Szkole: bawili się z chustą animacyjną, grali w piłkę siatkową, uczestniczyli w zajęciach nordic walking w lesie i na plaży, brali udział w zawodach sportowych.

Wszystkie zmagania sportowe dostarczyły uczestnikom niesamowitych wrażeń ruchowych, sporą dawkę sportowej adrenaliny i pozwoliły w miłej atmosferze spędzić ten szczególny dzień. Takie działania pokazują dzieciom, w jaki sposób mogą spędzić czas oraz jak ważny jest sport w życiu człowieka.

Wszyscy w tym dniu bawiliśmy się doskonale.


© Wszystkie prawa zastrzeżone.
Skip to content