DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ
Dzień pluszowego misia w bibliotece szkolnej
25 listopada obchodzimy dzień najbardziej znanej i lubianej przez dzieci zabawki: pluszowego misia. Z tej okazji pluszaki opanowały bibliotekę szkolną. Misie, żabki, foki, żyrafy i inne zwierzaki poukrywały się na półkach różnych działów, między książkami.
Misie-zakładki również się ukryły, wystawiając łebki z różnych książek. Każdy uczeń mógł sobie wziąć zakładkę, którą znalazł. Na „długiej” przerwie uczniowie biorący udział w zabawie dostali dodatkowe zadanie polegające na znalezieniu jak największej liczby misiowych uciekinierów. Czy wszystkie 40 zimowych niedźwiadków zostało odnalezionych? Któż to wie…
Na uczniów czekał szereg zadań oczywiście związanych z misiami: kolorowanki, zagadki, rebusy, labirynty, wycinanki, kodowanki, uzupełnianki. Uczniowie chętnie wzięli się do pracy. Na każdej przerwie biblioteka była pełna przyjaciół misia. Uczniowie z zapałem wypełniali kolejne zadania z listy. Informacja o nagrodach dla najwytrwalszych jeszcze bardziej zmotywowała do pracy.
Ponieważ zabawa cieszyła się dużą popularnością wśród uczniów klas 1-3, świętowanie Dnia Misia przeciągnęło się do piątku. W drugi dzień zabawy, już przed godziną ósmą, pojawiły się pierwsze uczennice gotowe do kontynuowania zadań. Piątek przyciągnął również uczniów klasy 4. Uczennice z klasy 4b zaangażowały się również w pomoc w przygotowaniach, np. dodatkowych zakładek i ukryciu ich w książkach z biblioteki.
W środę nastąpi wręczenie nagród dla:
-zdobywcy największej liczby punktów (najwięcej poprawnie wykonanych zadań),
– dla zawodnika, który przykładał do prac plastycznych największą staranność,
– dla najprzyjaźniejszego ucznia, który pomagał i tłumaczył innym zawodnikom jak rozwiązać zadania.
Każdy przyjaciel pluszowego misia otrzyma pamiątkowy dyplom.
Informacja o zwycięzcach znajdzie się w aktualnościach biblioteki.
Tradycyjnie świętowaniu towarzyszyła tematyczna wystawa książek. Uczniowie mogli zapoznać się ze zwyczajami, występowaniem i gatunkami prawdziwych niedźwiedzi oraz poczytać historię, tych bliższych naszych uczniom, bajkowych misiów. Tablicę przed biblioteką przejął jeden z najbardziej znanych misiów – Kubuś Puchatek, którego cytaty mają wiele odniesień do prawdziwego życia.