PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY 2022

            Budząca się do życia przyroda daje nadzieję, cieszy i inspiruje, dlatego dzisiejszy- 21 dzień marca był w naszej szkole dniem solidarności, tolerancji, różnorodności i kreatywności.

            Uczniowie klasy 4b ozdobili szkolne korytarze i drzwi klasopracowni kolorowymi zwiastunami wiosny, a dopełnieniem wiosennego nastroju były piękne stroje i przebrania, głównie uczniów klas 1-3, spośród których 26 osób wzięło udział w konkursie „Wiosenne przebranie”. Wszyscy uczniowie otrzymali wyróżnienia, a jako zwycięzców wytypowano:

I miejsce: Antoni Ziółkowski, klasa 3b
II miejsce: Tytus Tetera, klasa 1b
III miejsce: Kinga Traskowska, klasa 3b i Karolina Zagrodna, klasa 2b
IV miejsce: Emilia i Klaudia Awsiukiewicz, klasa 3b i 2b
V miejsce: Natalia Polańska, klasa 2b.

W grupie klas 4-8:

I miejsce: Nikola Tetera, klasa 5a
II miejsce: Bartosz Piechota, klasa 6b
III miejsce: Hanna Hrebenyk, klasa 5b i Nikola Cypriańska, klasa 5a.
            Do naszej szkoły po raz pierwszy zawitał, „Dzień bez plecaka”. Uczniowie klas 4-8 wykazali się niezwykłą kreatywnością. To, w co spakowali dziś książki przerosło najśmielsze wyobrażenia. A w co można zapakować książki oprócz plecaka? Pomysłów było mnóstwo – od wózka dla lalek, wózka sklepowego, po szuflady, walizki, poszewki na poduszkę, koszyki, pudełka, kanister czy nawet…komputer! Wyróżniono następujących uczniów:

klasy 4-6:

I miejsce: Bartosz Piechota, klasa 6b
II miejsce: Kornelia Sośnicka, klasa 4a i Samuel Płaskoń, klasa 6a
III miejsce: Wanessa Wiśniewska, Sandra Walczak i Karolina Szczypior, klasa 5b i Adrian Chałoń, klasa 6a,
IV miejsce: Maria Czajkowska, Anna Szmorąg, Julia Tetera, Amelia Jończyk, klasa 6b
V miejsce: Barbara Czajkowska, klasa 5b, Zuzanna Kaleta, klasa 6b, Mateusz Kowalewski, klasa 6a, Wiktoria Wojtera, klasa 5a, Iga Bartoszewska i Paweł Czech, klasa 4a.

klasy 7-8
I miejsce: Jakub Grunwald, klasa 7
II miejsce: Jemioło Nikola, klasa 8b i Jakub Stembalski, klasa 8a
III miejsce: Emilia Kowalska, klasa 8a i Martyna Mikołajun, klasa 8c
IV miejsce: Julia Głogowska, klasa 7 i Klaudia Mazur, klasa 7
V miejsce: Bartosz Bieberstein i Maja Piechota, klasa 7

Dziś przyłączyliśmy się też do Międzynarodowego Dnia Kolorowych Skarpetek, w którym pokazujemy jedność z osobami z Zespołem Downa. We wszystkich klasach pokazaliśmy, że możemy różnić się między sobą jak te skarpetki, których kształt ma 3 w 21 parze, chromosom. Towarzyszyły nam przy tym uśmiech, tolerancja i serdeczność.

Jak budząca się do życia przyroda daje nadzieję na lepsze życie, a wiosenne słońce świeci dla wszystkich, tak dzisiejszy dzień podkreślał naszą Solidarność z Ukrainą i dziecięcy sprzeciw wojnie. Nasza wiosenna parada na chobieński rynek miała głównie barwy niebiesko- żółte i transparenty z antywojennymi hasłami. Kontynuowaliśmy też akcję „Słodkie pomaganie”, którą tym razem realizowała klasa 6 b. Wszystkie zgromadzone środki przeznaczamy na wsparcie tych, którym los zesłał okrutny czas i nadal będziemy działać, bo „ Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono…”.

Oby wiosna była taka pozytywna, jak jej pierwszy dzień w naszej szkole!!! Dziękujemy za wspólną zabawę, postawę wrażliwości i odpowiedzialności.

Powitanie wiosny

W poniedziałek dnia 21 marca 2022r., w naszej szkole odbył się pierwszy dzień wiosny. Samorząd Uczniowski przygotował dużo atrakcji i konkursy. Każda uczeń z klasy mógł wziąć udział. Zadeklarowani uczniowie do konkursu
„ Kreatywnie bez plecaka” mieli szalone pomysły, zamiast plecaka przynieśli
do szkoły: komputer, kosz na śmieci, skrzynkę, pokrowiec na gitarę, walizkę, wózek dla lalek, pudełko po proszku, pufa, torby, reklamówki, szufladę itp.. Równolegle odbywał się konkurs na „Przebranie wiosenne udział w nim brali nawet chłopcy. W kolejnej części dnia uczniowie z nauczycielami wzięli udział
w pochodzie drogą od szkoły przez rynek. W ten sposób pokazaliśmy solidarność, tolerancję z Ukrainą. Hasłem przewodnim marszu było „Nigdy więcej wojny!”. Na koniec nauczyciele robili zdjęcia kolorowych skarpet znakiem solidarności z osobami chorymi na Zespół Downa. Pierwszy dzień wiosny w SP w Chobieni obfitował w świetne atrakcje!

Maja Piechota kl. VII


© Wszystkie prawa zastrzeżone.
Skip to content