POLUBIĆ CZYTANIE

Lekcje biblioteczne

W ramach realizacji Programu Aktywizacji Czytelniczej „ Polubić czytanie”, uczniowie klas trzecich wzięli udział w lekcjach bibliotecznych przeprowadzonych  przez panią Martę Czerep, pracownika Biblioteki Publicznej w Chobieni. Celem zajęć była popularyzacja twórczości Juliana Tuwima i Astrid Lindgren oraz głośne czytanie wierszy i fragmentów książek. Zajęcia rozpoczęły się od przedstawienia życiorysów pisarzy. Następnie dzieci udzielały odpowiedzi na pytania dotyczące znajomości twórczości autorów oraz obejrzały wystawkę z książkami i zdjęciami. Kolejnym punktem spotkania było głośne czytanie wierszy Juliana Tuwima oraz fragmentów książek Astrid Lindgren. Chętni uczniowie, głośno czytali wybrane przez siebie teksty, a pozostali odgadywali skąd pochodzi dany fragment. Spotkanie zakończyło się wypożyczeniem książek oraz zaproszeniem pani Marty na klasowy konkurs pięknego czytania wierszy Juliana Tuwima.

Książka na ferie

W ramach realizacji Programu Aktywizacji Czytelniczej „ Polubić czytanie”, uczniowie klas trzecich wzięli udział w lekcji bibliotecznej przeprowadzonej przez panią Martę Czerep, pracownika Biblioteki Publicznej w Chobieni. Zajęcia rozpoczęły się od rozmowy nawiązującej do zbliżających się ferii zimowych. Następnie pani Marta zachęciła dzieci do podzielenia się wrażeniami związanymi z ostatnio przeczytanymi książkami. Okazało się, że ich tematyka była bardzo różnorodna, a czytanie książek dla wielu z nich jest przyjemną formą spędzania wolnego czasu. Kolejnym punktem spotkania była prezentacja książek. Pani Marta w ciekawy sposób zachęcała dzieci do sięgnięcia po książki: czytała fragmenty książek, opowiadała ciekawostki związane z ich bohaterami lub autorami, zapraszała dzieci do głośnego czytania. Spotkanie zakończyło się wypożyczeniem książek i obietnicą spotkania po feriach, by odpowiedzieć na pytanie „ Czy polecę tę książkę innym?”

W ramach realizacji Programu aktywizacji czytelniczej „Polubić czytanie” uczniowie klas trzecich poszerzali swoją wiedzę na temat bajek i baśni. Poznawali  charakterystyczne cechy tych utworów i uczyli się je rozpoznawać. Dowiedzieli się, że z bajek i ich morałów w każdych czasach można czerpać naukę, pewnych cech się wystrzegać, inne zacząć stosować w życiu. Ponadto wzięli udział w lekcji bibliotecznej prowadzonej przez panią Martę Czerep, pracownika Biblioteki Publicznej w Chobieni. Tematem zajęć były bajki Ignacego Krasickiego. Pani Marta przybliżyła dzieciom sylwetkę poety i  przeczytała kilka jego utworów a uczniowie wyjaśniali jaka nauka z nich płynie. Spotkanie zakończyło się głośnym czytaniem bajek przez dzieci. Podsumowaniem tej tematyki był konkurs recytatorski pt. „Poranek z bajkami”, podczas którego uczniowie recytowali bajki Ignacego Krasickiego i wskazywali uniwersalne prawdy moralne w nich ukryte.

POLUBIĆ CZYTANIE Z MISIEM

Dnia 25.11.2021 r. uczniowie klas trzecich obchodzili Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia pod hasłem „Polubić czytanie z misiem”. Dzień ten był okazją do wesołej zabawy w naszej szkole. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia dzieci przyszły do szkoły ze swoim przyjacielem – misiem. Przybyły misie małe, duże, białe, wprost bajecznie kolorowe, a każdy był piękny i wyjątkowy.  Nie brakowało w tym dniu wierszy, książek, piosenek o tematyce „misiowej”. Uczniowie wspólnie czytali fragmenty wybranych utworów i wykonali zakładki do książek z motywem misia. Powstały również kolorowe opaski na głowę i portrety naszych ulubieńców. Dzieci poznały także historię pluszowego misia. Na koniec brały udział w zabawach i grach, w których głównym bohaterem był ich ulubieniec – miś. Cały dzień dostarczył dzieciom wiele radości i miłych wrażeń. Zadowolenie i uśmiech na twarzach dzieci to najlepsze podsumowanie zrealizowanego zadania.

PIĘKNE CZYTANIE

Dnia 16 marca 2022 r. w klasie III a odbył się Klasowy Konkurs Pięknego Czytania. Na konkurs uczniowie przygotowali wiersze Juliana Tuwima, a do jury zaprosili panią Martę Czerep, pracownika Biblioteki Publicznej w Chobieni. Celem konkursu było propagowanie kultury czytelniczej, kształtowanie umiejętności pięknego czytania, popularyzacja książek dla dzieci, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Spotkanie rozpoczęło się od zapoznania dzieci z kryteriami oceniania i życzeniami powodzenia. W konkursie wzięli udział wszyscy uczniowie klasy III a. Laureatami  zostali:

  1. Wojciech Skorynów
  2. Maja Całus
  3. Aleksander Mozga

 Podsumowując konkurs pani Marta zachęciła dzieci do wzięcia udziału w następnym konkursie czytelniczym i wręczyła dzieciom zakładki oraz kalendarzyki.

Gratulujemy zwycięzcom!


© Wszystkie prawa zastrzeżone.
Skip to content