WYCIECZKA DO REMIZY STRAŻACKIEJ

Żyję zdrowo i bezpiecznie                             

 Wycieczka do remizy strażackiej

       We wtorek 11 maja 2021 roku uczniowie klasy pierwszej i trzeciej Szkoły Podstawowej            w Chobieni mieli okazję wybrać się na bardzo ciekawą wycieczkę do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej. Dzięki życzliwości Panów Strażaków mogły oglądać wyposażenie remizy, która niedawno przeszła gruntowny remont. Z ogromną uwagą i zaciekawieniem słuchały opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i bardzo niebezpiecznej pracy strażaków.

       W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie pożaru, burzy oraz wypadku. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do różnych wypadków, nie tylko samochodowych.  Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki. Dzieci mogły go z bliska oglądać oraz podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy.
       Przy okazji uczniowie również utrwaliły numer telefonu do Straży Pożarnej- 998 i numer alarmowy –   112. Przez chwilę wszyscy uczestnicy wycieczki mogli poczuć się jak strażacy, przymierzając hełm strażacki i umundurowanie. Uczniowie wykazali ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę, która utrwalana będzie przy każdej okazji.

       Za miłe spotkanie dzieci podziękowały strażakom i życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwieństwami losu. Wręczyły także pamiątkową kartkę z życzeniami, wykonaną przez nie podczas zajęć świetlicowych. Po spotkaniu ze strażakami dzieci przyznały, że ten zawód chociaż jest niebezpieczny, to bardzo im się podoba. Ta wizyta z pewnością na długo zostanie w ich pamięci .


© Wszystkie prawa zastrzeżone.
Skip to content